Президет Ющенко: НАТО - виключно внутрішнє питання України |
Водночас Україна готова вести діалог із російською стороною з цих питань.
Так Президент прокоментував на прес-конференції в Давосі євроатлантичну інтеграцію України в контексті відносин із Росією. Спосіб вирішення такої ситуації полягає у проведенні переговорів з російської стороною.
«Я переконаний, що ми знайдемо десятки інструментів, як з повагою поставитися до взаємної проблематики і все ж таки поважати вибір однієї сторони і не вносити ускладнення у відносини», – заявив Віктор Ющенко. Він висловив упевненість, що українсько-російські переговори з даного питання приведуть до порозуміння.
Президент емоційно прореагував на питання про згортання військового співробітництва з Росією в зв’язку з наміром України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.
"Це є внутрішнє питання нації, як це було внутрішнім питанням для Латвії, Литви, Естонії, Польщі", - заявив Ющенко.
"Жоден крок України в цьому плані не спрямований проти третьої сторони. Якщо сусіди України відчувають дискомфорт або загрозу, ми готові обговорити це питання за круглим столом", - сказав Ющенко.
Президент Віктор Ющенко також висловив пропозицію зустрітися з представниками політичних сил, які блокують парламент в зв'язку з наміром України приєднатися до Плану дій по набуттю членства в НАТО.
"Я закликаю Партію регіонів усвідомити, що нація повинна розуміти логіку їхньої поведінки. 2,5-3 роки тому вони публічно підтримали прийняття рішення, яке відкривало дорогу аж до членства в НАТО", - сказав Ющенко.
За його словами, блокування роботи парламенту відбувається "зі спекулятивною метою, для згуртування свого електорату". "Це піар-хід і виключно популістська поведінка", - сказав Ющенко.
Ющенко також не вважає необхідним зараз проводити референдум щодо вступу до НАТО.
"Спекуляції навколо референдуму – це тема надумана. Ми десятки разів уже говорили, що мова іде про інтенсифікацію стосунків з НАТО", - сказав Ющенко.
За його словами, План дій для набуття членства в НАТО "один в один подібний" до плану дій стосунків з НАТО, який затверджував уряд Януковича.
"Референдум буде актуальним через роки, коли Україна прийде на цей рівень (вступу до НАТО). Країни, які прийняли План дій для здобуття членства, не рік, не два, і навіть не п’ять років чекали розгляду цього питання", - заявив Ющенко.