Космос може красти й далі - за нього підписався САМ Балога |
Про це повідомила прес-служба.
За словами Балоги, відповідного офіційного документа не надходило, а про рішення уряду стало відомо з повідомлень на урядовому порталі й у засобах масової інформації. «Водночас юридична недосконалість цієї ініціативи очевидна, як і цілком зрозумілим є її політичний аспект. Маємо черговий приклад, коли кон'юнктура і грубий піар витісняють право і закон на далеку периферію». - сказав він.
На підтвердження своєї оцінки Балога навів чіткі норми діючого законодавства, які унеможливлюють правове втілення постанови Кабміну. Насамперед, Закон «Про державну службу» визначає, що відсторонити держслужбовця з посади можна лише за невиконання ним покладених службових обов'язків, наслідком чого є людські жертви, значна матеріальна чи моральна шкода громадянину і державі(розкрадання громадського майна на мільярди долларів, на думку головного канцеляриста гаранта такими підставами не є - Аратта). Усунути від виконання посадових обов'язків можна тільки у зв'язку і на час проведення службового розслідування фактів протиправних діянь держслужбовця.
Однак стосовно Черновецького таке розслідування ніколи не призначалося і ніким не проводилося, тому юридично підтверджених підстав для відсторонення київського градоначальника на сьогодні немає. «Принаймні, Кабінет Міністрів ніяких компрометуючих матеріалів на пана Черновецького не надав, а публікації в Інтернеті, не підкріплені порушеними кримінальними справами, не можуть бути бодай мінімально серйозним аргументом». - сказав Балога.
Керівник президентського Секретаріату відзначив, що останнім часом за дорученнями членів уряду та державних органів різні контролюючі організації ретельно перевіряли діяльність КМДА. За результатами цих перевірок на адресу Глави держави не надійшло жодної доповідної з обґрунтованим підтвердженням фактів, які можуть стати підставою для відсторонення з посади Черновецького та проведення стосовно нього службового розслідування. «Натомість прозвучало багато «гучних» викриттів і дорікань, які з правової точки зору є беззмістовними». - зазначив Балога.
Балога також наголосив, що на сьогодні немає ніяких підстав для усунення Черновецького за Кримінально-процесуальним кодексом. Для цього він має бути притягнутий до кримінальної відповідальності за посадовий чи інший скоєний злочин, або стосовно нього має бути винесена мотивована постанова Генеральної прокуратури.
«Нині столичний керівник перед законом чистий і, наскільки мені відомо, Генпрокуратура не має до нього претензій». - уточнив Балога.
Керівник Секретаріату також вказав на особливість здійснення влади в Києві, передбачену Конституцією та законодавством України. У столиці міську адміністрацію може очолювати лише людина, обрана міським головою, яка призначається на посаду голови КМДА Указом Президента. Таку специфіку організації влади в Києві підтверджено і рішенням Конституційного Суду, і неодноразовими роз'ясненнями Міністерства юстиції. «Можливо, головний служитель Феміди пан Микола Оніщук і утримався при голосуванні за урядову постанову стосовно Черновецького, бо добре бачить її юридичну вразливість», - припустив Балога.
Він зауважив, що рішення Кабінету Міністрів щодо голови КМДА не може бути підтримане Главою держави, оскільки суперечить законодавству. «Закон один для всіх, і це гасло привело нинішню коаліцію до перемоги на парламентських виборах. Неможливо спонукати Президента порушити закон, як би це комусь не хотілося. Звісно, багатьом кортить відправити столичного градоначальника за 101-й кілометр. Але для цього слід послуговуватися лише законом, а не політичною доцільністю. Інакше може трапитися, що за такою ж доцільністю і за тим же кілометражем загримлять ті, хто нині вбраний у білі кольори, які символізують чистоту і бездоганність. Однак для України це - неприйнятний сценарій», - сказав Балога.