ЦВК збирається після епідемії у відставку |
Про це рішення Шаповал повідомив сьогодні журналістам у Києві.
«Я закликаю всіх своїх шановних колег подати у відставку», - сказав голова ЦВК.
Водночас Шаповал не виключив, що у разі відставки ЦВК у повному складі, Верховна Рада запропонує ті ж самі кандидатури від політичних сил.
При цьому він підкреслив, що відставка всіх членів ЦВК була б найбільш прийнятним виходом із ситуації, що склалася. «Тому що мені неприємно спостерігати за заявами деяких людей, яких я дуже добре знаю, і дуже добре бачу підтекст їх заяв. Цей контекст я не коментуватиму – він очевидний», - пояснив він.
Шаповал повідомив, що має намір запропонувати таке рішення всім членам ЦВК.
«Я визначу термін, я ж не можу діяти безвідповідально. Я не камікадзе – я дійсно пропоную розв'язати ситуацію, і роблю це для того, щоб привернути увагу і суспільства, і політикуму до цієї проблеми», - підкреслив він.
При цьому Шаповал зазначив, що навіть якщо члени ЦВК не підтримають його пропозиції, він має намір написати заяву про звільнення за власним бажанням.
«Якщо я побачу, що в певний термін немає ніякої реакції – я особисто подам у відставку», - сказав голова ЦВК.
За словами Шаповала, він готовий ухвалити таке рішення ближче до травня, коли виповниться рівно рік від дня його призначення на посаду голови ЦВК.
Між тим, БЮТ привітав заяву Голови ЦВК Володимира Шаповала про його готовність подати у відставку.
Про це заявив народний депутат, член фракції БЮТ Андрій Портнов.
На думку Портнова, Володимир Шаповал є причетним до штучного блокування роботи Центральної виборчої комісії, зокрема реєстрації нових депутатів Київради.
«Ми сподіваємось, що Володимир Шаповал не тільки на словах перед засобами масової інформації подає у відставку, а здійснить це на практиці найближчим часом. Від цього українське суспільство лише виграє», - зазначив народний депутат.
Андрій Портнов також повідомив, що БЮТ буде пропонувати новий порядок формування Центральної виборчої комісії, у якому буде передбачений більш жорсткий контроль за виконаннями своїх обов’язків членами ЦВК.
Як повідомлялося раніше, засідання ЦВК, на якому планувалося розглянути питання про визнання обраними депутатів Київради за подання БЮТ, через відсутність кворуму вже двічі було перенесено. Чергове засідання Центрвиборчкому було заплановане на 12 березня, проте і це засідання перенесене на 13 березня через відсутність кворуму. За дивним збігом обставин, саме зараз, перед ухваленням суто технічного рішення - члени ЦВК несподівано почали масово хворіти.
12 березня БЮТ надіслав лист голові Центральної виборчої комісії Шаповалу, в якому вимагає направити Президентові України Віктору ЮЩЕНКУ подання про припинення повноважень членів Комісії, які не з’являються на засідання Центрвиборчкому.