Посадові особи місцевого самоврядування мають виконувати чинні закони, а не прикривати клептоманію демагогією |
На думку Миколи Томенка, останні заяви багатьох представників місцевої влади про недосконалість системи місцевого самоврядування та необхідність її зміни, нагадують ситуацію зі зміною Конституції – діючий Основний Закон ніхто не хоче виконувати, але всі хочуть його змінити.
„Подібна ситуація виникла зараз і з місцевим самоврядуванням. Діючі закони нахабно не виконуються місцевими чиновниками, і в той же час вони розмірковують над тим, як посилити та зміцнити місцеве самоврядування”, - зазначив політик.
Він нагадав, як київська влада свого часу не допустила представників опозиції навіть до членства у так званих „головних” комісіях Київської міської ради - з питань бюджету, земельних відносин тощо, а потім під час прийняття земельних рішень, всупереч чинному законодавству, ці рішення ухвалювалися без погодження з Постійною комісією Київради з питань екологічної політики.
„Під час розгляду земельних питань київська влада відмінила головні принципи місцевого самоврядування”, - вважає Микола Томенко. Такий висновок випливає з матеріалів, які надіслали до Тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування діяльності київської влади депутати Київради, де йдеться про те, що абсолютна більшість рішень щодо виділення земельних ділянок в так званих зелених, рекреаційних, заповідних зонах м. Києва приймалися або без погодження Постійної комісії Київради з питань екологічної політики, або взагалі не надсилалися до цієї комісії, що прямо порушує норми чинного законодавства.
Згідно з наданими документами, комісії не надавалися матеріали стосовно 1138 га виділених земель, проекти рішень щодо виділення близько 250 га були відхилені ПК з питань екологічної політики, а виділення біля 101 га земельних ділянок не погоджувалися цією комісією. Серед найбільш резонансних рішень – не погоджене Постійною комісією з питань екологічної політики виділення 6 га ТОВ “АВ-Медгруп” для влаштування реабілітаційно-оздоровчого центру та зони відпочинку на о. Жуків у Голосіївському районі м. Києва, а також відсутність матеріалів у названій комісії стосовно виділення 10,77 га громадській організації “Пуща Водиця” для благоустрою території, влаштування зон відпочинку, індивідуального будівництва, експлуатації та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на вул. Лісній (Пуща-Водицьке лісництво) в Оболонському районі м. Києва.
„Тому, коли в Україні час від часу виникають питання про необхідність зміцнення місцевого самоврядування, то насамперед варто нагадати нинішній міській владі, що необхідно навчитися поважати і виконувати настанови діючих законів та регламенту, а вже потім ініціювати внесення змін до законів, які би розширювали повноваження місцевого самоврядування”, - вважає Микола Томенко.