Саакашвілі знає причину агресивності Росії |
Про це він заявив в інтерв’ю Рейтер.
"Вони (російська влада) ясно сказали - і це Путін повторив (телефоном) мені, - що це відповідь на косовський прецедент, що це відповідь на заперечення Заходом російської позиції (щодо Косово) і що це відповідь на розширення НАТО в цьому регіоні (СНД), яке сприймається як загроза. Це геополітичний (конфлікт)", - сказав Саакашвілі.
"Як я передбачав раніше, Росія сприйняла коливання деяких європейських країн з приводу плану (приєднання до НАТО) Грузії та України на саміті в Бухаресті як сигнал до дії", - додав Саакашвілі.
Водночас Саакашвілі вважає, що до реального військового конфлікту Росія не готова. "Росія може багато що втратити тут. Росія дуже сильно залежить від Європи - політично, економічно, емоційно; вони хочуть, щоб міжнародне співтовариство поважало їх, вони не хочуть бути неповноцінною державою", - пояснив він.
"Те, що ми зараз бачимо, може слугувати тільки чиїмсь короткостроковим, не дуже раціональним інтересам. Я не думаю, що це в чиїхось довгострокових інтересах, включаючи російські", - вважає Саакашвілі.
"Хоча на ці останні кроки була швидка реакція (Заходу), ми бачимо погіршення (ситуації). ... Я думаю, що це момент, коли Захід і демократичний світ не можуть дати слабинку. Тому що це стосується не тільки Грузії, це набагато більше, ніж Грузія. Це зачіпає фундаментальні цінності, принципи та безпеку решти Європи", - сказав Саакашвілі.
Напружені останніми роками відносини між Москвою та Тбілісі різко загострилися після того, як російські військові збили грузинський безпілотний літак, який пролітав над територією Абхазії . Після цього РФ оголосила про розширення миротворчого контингенту в республіці, що де-факто відкололася від Грузії, з якою, за дорученням Президента Володимира Путіна, вона також встановлюватиме прямі економічні зв`язки. Тбілісі назвав ці кроки спробою анексії своїх територій.
Росія пояснила необхідність збільшення миротворчого контингенту тим, що Грузія готує військову операцію в Абхазії. Тбілісі, навпаки, називає актом військової агресії дії РФ.
Грузія, проте, активно закликає до міжнародної підтримки, називаючи "агресію" з боку Росії загрозою принципам міжнародного права. НАТО та ЄС уже висловили заклопотаність діями Москви, що російські представники розцінили як спроби Грузії втягнути Захід у "війну", яку розв’язує Саакашвілі.