Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія остаточно відмовилася від українських РЛС

Світ навколо нас 5179 переглядів

Опубліковано - 2.05.2008 21:45 | Всі новини | Версія для друку

Росія остаточно відмовилася від українських РЛС
Росія остаточно відмовилася від українських РЛС
Російська система попередження про ракетний напад зможе ефективно працювати й не одержуючи інформацію з українських радіолокаційних станцій, розташованих у Мукачевому й Севастополі/

Про це сьогодні заявив заступник командуючого Космічними військами РФ генерал-лейтенант Олександр Лопатін.

"Наші плани про відмову від використання про цих станцій не змінилися", - сказав генерал.

За його словами, радіолокаційна станція системи попередження про ракетний напад що будується в Армавірі (Краснодарський край), здатна повністю прикрити південно-західний ракетонебезпений напрямок, на який орієнтовані колишні радянські станції в Мукачевому й Севастополі.

Нагадаємо, що радари "Дніпро" під Севастополем і Мукачевому були прийняті в експлуатацію в 1979 році. Під час розпаду СРСР радари були оголошені власністю України. В 1992 році Москва й Київ підписали міжурядовий договір про оренду станцій на 15 років із платньою в розмірі 840 тисяч доларів на рік.

Відповідно до російсько-української угоди, інформація із цих РЛС, здійснюючих спостереження за космічним простором над Центральною й Південною Європою, а також Середземномор'ям, надходила на центральний командний пункт СПРН(Солнєчногорск) Космічних військ РФ.

Однак у лютому 2006 року Міноборони України порушило питання про збільшення Росією плати за утримання РЛС, тоді ж РЛС були передані в управління Національному космічному агентству України (НКАУ). В 2006 році обсяг компенсацій витрат української сторони, РФ був збільшений майже вдвічі, і, по даним НКАУ, склав 1,5 млн. доларів. Аналогічний обсяг компенсації виплачувався в 2007 році й був попередньо погоджений на 2008 рік.
12 лютого 2008 року Президент Росії підписав закон "Про денонсацію угоди між урядом РФ і урядом України про засоби систем попередження про ракетний напад і контроль космічного простору".

Діючі українські станції, як передбачається, замінять РЛС "Волга" у Барановичах (Білорусь), а також нова РЛС типу "Воронєж-ДМ", що будується в Армавірі(РФ) із травня 2006 року. Перше пробне включення РЛС здійснено ще в грудні 2006 року.

Станція повинна забезпечити спостереження в секторі від Північної Африки до Китаю, включаючи території привабливою ракетною зброєю Ірану, Пакистану й Індії. Дальність виявлення цілей 4,2 тисячі кілометрів з можливістю збільшення до 6 тисяч.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.