Коли Генпрокурору немає що робити...
Скандал 5559 переглядів
Опубліковано - 20.05.2008 11:35 | Всі новини | Версія для друку
|
Давид Жванія в парламенті |
...Він намагається позбавити українського громадянства одного з ідеологів і активного учасника Помаранчевої революції. А на додаток - кума ПрезидентаОдного з лідерів “Народної Самооборони” та ідеолога Помаранчевої революції та лідера Давида Жванію можуть позбавити громадянства України. Генпрокурор Олександр Медведько звернувся до суду з заявою про скасування рішень, які дозволили Жванії отримати паспорт з тризубом в 1999 році.
Ініціатором нинішніх процесів виступив заступник глави секретаріату президента Ігор Пукшин. А сумна іронія ситуації полягає в тому, що Жванія є кумом Віктора Ющенка – він хрестив останнього президентського сина Тараса.
Минулої суботи Медведько спрямував до Святошинського райсуду Києва заяву про перегляд рішення в зв’язку з нововиявленими обставинами.
Медведько просить скасувати вердикт Радянського районного суду столиці дев'ятирічної давнини, яким було відкрито дорогу Жванії до громадянства України.
Як переповідає Медведько, тоді, у вересні 1999 року "Жванія звернувся до Радянського райсуду Києва із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення".
"Жванія посилався на те, що майже 10 років мешкає в Україні і прийняв рішення визначити свою належність до громадянства України. Тому в нього виникла необхідність підтвердити факт безперервного проживання в Україні з 1991 року в судовому порядку. Рішенням Радянського райсуду від 30 вересня 1999 року заяву Жванії задоволено", - пояснює Медведько.
"Зазначене рішення суду підлягає скасуванню у зв’язку з нововиявленими обставинами", - наполягає генпрокурор.
Він пояснив, що тоді, в 1999 році Жванія пред’явив у суді документ, виданий паспортним столом Тбілісі про зняття його з реєстрації 21 червня 1991 року "в зв’язку з виїздом до міста Києва".
"Проте, як вбачається з матеріалів справи іноземця, Жванії (в Україні) уперше видано посвідку на проживання 2 жовтня 1997. Крім того, 16 вересня 1998 видано посвідку на проживання в Україні на підставі його заяви, в якій він зазначив, що вперше прибув в Україну в 1996 році та перебував в Україні 10 разів загальним терміном три місяці", - зазначив Медведько.
|
То не я, то все Секретаріат! |
Генпрокурор також наводить доказ, який, на його думку, підтверджує проживання Жванії на території Грузії, а не України. Це – копія договору міни квартири від 19 квітня 1997, укладена між громадянином Тищенком, який мешкав у Києві по вулиці Богдана Хмельницького, та Жванією, у якому зазначено, що Жванія мешкає в Республіці Грузія у місті Тбілісі на вулиці Сабурталинській.
"Генеральній прокуратурі стало відомо про рішення Радянського районного суду Києва 15 травня 2008 року лише після надходження звернення заступника глави секретаріату президента – уповноваженого президента з питань контролю за діяльністю СБУ Ігоря Пукшина від 15 травня 2008 року", - додає Медведько в листі.
Таким посиланням на Пукшина генпрокурор підтвердив свою репутацію дуже обережної людини (
а точніше абсолютно не самостійного державного високопосадовця, - "Аратта") – він не просто вказав на ініціатора цих дій, але і спробував перекласти політичну відповідальність за них на Банкову.
Жванія давно опинився у "чорному списку" секретаріату Президента.
Перша причина тому – здатність Жванії акумулювати гроші під політичні проекти, при цьому не враховувати побажання з Банкової. Зокрема, зараз він є головним ресурсовим центром у Юрія Луценка та керівником штабу НУНС на виборах до Київради.
Друга причина – надзвичайна лояльність Жванії до Юлії Тимошенко, яка спостерігається останній рік. Сьогодні він явно мігрував у бік прем’єра та за її протекцією ледь не став главою Антимонопольного комітету – хоча у 2005 звинувачував її у підбурюванні до кровопролиття під час Майдану.
Третя ж причина атаки Банкової проти Жванії у стійких та ірраціональних підозрах Ющенка, що кум причетний до його отруєння. За відсутності прогресу в кримінальній справі дуже зручно мати поруч людину, якій призначена роль "цапа відбувайла".
Тому втрата громадянства Жванії теоретично може призвести до оскарження його статусу народного депутата, як наслідок він позбудеться недоторканості, що потім дасть підстави для висунення йому обвинувачень.