Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ05 Квітня+9°86%733мм2м/c06.04+5°07.04+2°08.04+2°

Наш банер

Наш банер


Олійна штовханина із урядом. А як же бути маленькому українцю?

Добробут 5673 перегляди

Опубліковано - 28.05.2008 13:16 | Всі новини | Версія для друку

Олійна штовханина із урядом. А як же бути маленькому українцю?
Олійна штовханина із урядом. А як же бути маленькому українцю?
Підстав для обмеження експорту олії, запровадженого в кінці травня Кабміном, немає, оскільки запаси соняшникової олії сьогодні перевищують внутрішнє споживання

Про це сказав народний депутат від фракції НУНС, секретар парламентського комітету з питань аграрної політики Роман Ткач.

«Склади забиті 800 тисячами тонн олії - це в чотири рази більше, ніж того потребує вітчизняний споживчий ринок, - зауважив депутат.

«А це, у свою чергу, ставить на межу банкрутства українських виробників олії. На сьогоднішній день вже дванадцять заводів з переробки соняшникового насіння зупинилися, а більшість з цих підприємств – за крок до закриття», - зазначив Роман Ткач.

Депутат зауважив, що квота на експорт олії (300 тис. тонн – ред.) була розділена між виробниками непропорційно. «5 компаній, які поставляли продукцію на внутрішній ринок, отримали квоту в обсязі 220 тис. тонн, а решта 18 компаній – в обсязі 80 тис. тонн», - зауважив він.

«Тому кампанії, яким дісталася велика квота, вже звертаються до своїх колег-виробників з проханням продати їм олію, оскільки не мають в своєму розпорядженні таких обсягів продукції, на які отримали квоту. І при цьому вони пропонують ціну значно нижчу, ніж сьогодні є на світових ринках», - повідомив секретар аграрного комітету.

Як повідомлялося раніше, Президент України своїм указом призупинив установлену Кабінетом міністрів до липня квоту на експорт соняшникової олії 0,3 млн. тонн.

Замість післямови. Піклуватися про експорт - це дуже добре. Державницька позиція. Нібито. Проте, чомусь народний обранець аж ніяк не пояснив нам, його вибрцям, парадоксальну ситуацію: склади затарені олією, яка, за його словами, псується, а ціни на внутрішньому ринку на неї - захмарні. Про якого ж споживача нардеп Ткач так переживає? Про французьського чи бельгійського? Може вони, а не ми, його обирали до парламенту? А може він парламент переплутав випадково?

Візьмемо на себе сміливість нагадати нардепу Ткачу, що він, приймаючи депутатську присягу, брав на себе обов'язок першочергово відстоювати саме наші, виборців, інтереси. Виробники олії та спекулянти - навряд чи можуть надати йому щось, окрім хабарів. Бо не вони є джерелом влади в Україні.

А тому, ми вимагаємо у конкретного нардепа Ткача ретельного публічного звіту: як він особисто лобіює наш конкретний інтерес - доступні і стабільні ціни на олію на внутрішньому ринку.

Ми із нетепінням чекаємо цієї події: конкретної відповідальності влади на конкретне запитання виборців.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...