![]() |
Холодна війна-2. Росія нарощує військові м’язи в Україні |
Висоцький не виключив, що Росія може збільшити число своїх кораблів в Севастополі до сотні, а також повідомив, що після закінчення терміну оренди бази в Севастополі російський флот з Чорного моря нікуди не подінеться - лише переорієнтуэться на кавказький напрямок.
"Базова угода дає нам можливість мати у Чорноморському флоті до сотні кораблів, а зараз ми маємо 35, чисельність складу може доходити до 25 тисяч, а ми маємо 11. Тоді можна поставити питання - що нам заважає доукомплектувати кількість до базового", - завав Висоцький. Головком ВМФ сказав, що у держави "можуть з'явитися моменти, на які ми реагуватимемо за допомогою Чорноморського флоту". "Причому це стосується не тільки Чорного моря, але і Середземного", - відзначив він. Там також може бути створена російська військово-морська база, не виключив він.
Термін оренди бази в Севастополі закінчується в 2017 році. "Що буде потім - Чорноморський флот збережеться у будь-якому випадку, йдеться про його розвиток, - сказав головком "Інтерфаксу". - підсилюватимемо його (флот) відповідно до його бойового призначення, паралельно з цим ми займатимемося розвитком опорних пунктів на Кавказькому напрямку".
Крім того, Висоцький підкреслив, що Росія не розглядає питання про вивід ЧФ з території України до закінчення терміну оренди бази в Севастополі. "Ми сьогодні не ставимо питання про виведення флоту до 2017 року. Ця точка зору не викликає сумнівів", - сказав головком.
"Я стою на тій позиції, що ніхто, зокрема керівництво України, не ставить питання про виведення Чорноморського флоту, воно обговорюється окремими особами, в пресі, в Раді, але не було жодного робочого засідання уповноважених органів, пов'язаних з ухваленням рішень з питання про виведення флоту до 2017 року", - вказав Висоцкий.
Частину флоту можна розмістити в Киргизії
Військово-морський флот Росії розвиватиме військово-технічну співпрацю з Киргизією, заявив також Висоцький, що знаходиться з візитом в Бішкеку. За його словами, він вже провів переговори з представниками уряду Киргизії і її військовим керівництвом, в результаті яких вдалося досягти домовленості про умови знаходження в республіці об'єктів російського військового флоту.
Киргизія вже провела всі необхідні для цього внутрішньодержавні процедури. "Умови розміщення наших об'єктів взаємоприйнятні і не викликають заперечення сторін", - відзначив головком.
Тим часом він не виключив, що ці умови з часом можуть мінятися. "Прийде час, щось переглядатимемо, про щось радитимемося. Але, на мій погляд, принципових змін за угодою з Бішкеком не відбудеться", - сказав Висоцкий.
Наразі в Киргизії знаходяться два військові об'єкти ВМФ Росії, що залишилися тут з радянських часів.
Довідка: у Киргізії моря немає, проте є озеро Іссик-Куль.