Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Холодна війна-2. Росія нарощує військові м’язи в Україні

Імперія «Совок» 10163 перегляди

Опубліковано - 30.05.2008 14:22 | Всі новини | Версія для друку

Холодна війна-2. Росія нарощує військові м’язи в Україні
Холодна війна-2. Росія нарощує військові м’язи в Україні
Головком ВМФ Росії Володимир Висоцький сьогодні зробив різку заяву з приводу Чорноморського флоту - одного з найгостріших зараз політичних питань у відносинах з Україною. Про нарощування військової присутності в Україні.

Висоцький не виключив, що Росія може збільшити число своїх кораблів в Севастополі до сотні, а також повідомив, що після закінчення терміну оренди бази в Севастополі російський флот з Чорного моря нікуди не подінеться - лише переорієнтуэться на кавказький напрямок.

"Базова угода дає нам можливість мати у Чорноморському флоті до сотні кораблів, а зараз ми маємо 35, чисельність складу може доходити до 25 тисяч, а ми маємо 11. Тоді можна поставити питання - що нам заважає доукомплектувати кількість до базового", - завав Висоцький. Головком ВМФ сказав, що у держави "можуть з'явитися моменти, на які ми реагуватимемо за допомогою Чорноморського флоту". "Причому це стосується не тільки Чорного моря, але і Середземного", - відзначив він. Там також може бути створена російська військово-морська база, не виключив він.

Термін оренди бази в Севастополі закінчується в 2017 році. "Що буде потім - Чорноморський флот збережеться у будь-якому випадку, йдеться про його розвиток, - сказав головком "Інтерфаксу". - підсилюватимемо його (флот) відповідно до його бойового призначення, паралельно з цим ми займатимемося розвитком опорних пунктів на Кавказькому напрямку".

Крім того, Висоцький підкреслив, що Росія не розглядає питання про вивід ЧФ з території України до закінчення терміну оренди бази в Севастополі. "Ми сьогодні не ставимо питання про виведення флоту до 2017 року. Ця точка зору не викликає сумнівів", - сказав головком.

"Я стою на тій позиції, що ніхто, зокрема керівництво України, не ставить питання про виведення Чорноморського флоту, воно обговорюється окремими особами, в пресі, в Раді, але не було жодного робочого засідання уповноважених органів, пов'язаних з ухваленням рішень з питання про виведення флоту до 2017 року", - вказав Висоцкий.

Частину флоту можна розмістити в Киргизії

Військово-морський флот Росії розвиватиме військово-технічну співпрацю з Киргизією, заявив також Висоцький, що знаходиться з візитом в Бішкеку. За його словами, він вже провів переговори з представниками уряду Киргизії і її військовим керівництвом, в результаті яких вдалося досягти домовленості про умови знаходження в республіці об'єктів російського військового флоту.

Киргизія вже провела всі необхідні для цього внутрішньодержавні процедури. "Умови розміщення наших об'єктів взаємоприйнятні і не викликають заперечення сторін", - відзначив головком.

Тим часом він не виключив, що ці умови з часом можуть мінятися. "Прийде час, щось переглядатимемо, про щось радитимемося. Але, на мій погляд, принципових змін за угодою з Бішкеком не відбудеться", - сказав Висоцкий.

Наразі в Киргизії знаходяться два військові об'єкти ВМФ Росії, що залишилися тут з радянських часів.

Довідка: у Киргізії моря немає, проте є озеро Іссик-Куль.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.