Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


24 липня - День українського національного прапора

Календар Регіон: м.Київ 19898 переглядів

Опубліковано - 19.07.2006 18:34 | Всі новини | Версія для друку

Державний прапор незалежної України, знизу - прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)
Державний прапор незалежної України, знизу - прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)
24 липня виповнюється 16 років із дня підняття українського національного прапора на щоглі біля будинку Київради на Хрещатику.

Вперше в новітній історії синьо-жовте полотнище було піднято перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. А поряд, як і раніше, тріпотів у повітрі червоно-блакитний прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки...

Дорогу синьо-жовтому символу суверенної держави відкрила Президія Київської міської Ради народних депутатів, яка прийняла відповідну ухвалу. А у 2000 році Київська міська рада прийняла рішення вважати 24 липня міським святом — Днем українського національного прапора.

Декільками місяцями раніше, 3 квітня 1990 р., блакитно-жовтий прапор України був піднятий на міській ратуші Львова, і Львів став першим з українських міст, де був піднятий національний прапор України.

Питання національної символіки, зокрема прапора, неодноразово порушувалося демократичними силами у кінці 1980-х рр. 12 грудня 1989 воно піднімалося на другому з'їзді народних депутатів СРСР.

Після проголошення незалежності України Верховна Рада України 28 січня 1992 прийняла постанову Про затвердження державним прапором України блакитно-жовтого національного прапора.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Календар»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.