Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Національному музеї у Львові відкрилась унікальна виставка творів сакрального мистецтва

Духовний світ Регіон: Львівська область 16502 перегляди

Опубліковано - 28.03.2006 15:59 | Всі новини | Версія для друку

У Національному музеї у Львові відкрилась унікальна виставка творів сакрального мистецтва
У Національному музеї у Львові відкрилась унікальна виставка творів сакрального мистецтва
26 березня в Національному музеї у Львові відбулося відкриття виставки творів сакрального мистецтва «Страсті Христові». На виставці представлено іконопис та дерев'яна пластика XVI–XX ст. з колекції монахів Студитського уставу «Студіон». Майже всі твори виставлятимуться вперше після консерваційно-реставраційних робіт.

За задумом виставка відкривається якраз у Хрестопоклонну неділю, коли згідно літургійних приписів в особливий спосіб почитається хрест Господній.

За словами куратора виставки єромонаха Студитського уставу Севастіяна Дмитруха, це вже третій з черги захід і намагання хоч на деякий час відірвати сучасну людину від невмолимої суєти буднів: виборчих перегонів, бізнесових турбот, наукових проблем, щоденної праці – і пригадати, що вічна Божа Любов, яка чекає на нас.

Експозиція хрестів, подана у цій виставці, демонструє мистецьку багатовимірність у підході до створення та декору хреста в нашому народі. Тут і дерев'яні хрести, і металеві, і з рельєфною постаттю розп'ятого Христа. Одночасно ця експозиція пригадує усім страшний період апокаліптичного зла, яке приніс у наш край більшовицький атеїзм - це богохульне сплюндровані, зневажені і знищені хрести без рук, обламані.

Значна частина виставки присвячена іконографічному відтворенню Страстей Христових. Останній тиждень Христового життя послужив джерелом найбільшого натхнення для іконописців усіх століть. Ікони із зображенням Христових мук бувають іноді об'єднані у цілий цикл в одне велике полотнище. Тут Христос постає перед Анною і Каяфою, потім перед Пилатом і бичування, і дорога на Голгофу і акт розпинання, і зняття з хреста, і обряд покладання Плащаниці.

Закінченням і кульмінацією виставки є ікони, пов'язані з Христовим Воскресінням, які приносять нам радість та надію на майбутнє життя й усвідомлення та віру в те, що мир і перемога Божої Правди, Правди Христового Воскресіння скоріше, чи пізніше прийдуть у наше життя тут на землі і в майбутньому у вічній злуці з Христом.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.