Політичні репресії. Столичний суд розглянув “справу” Жванії за традицією Вишинського |
Сьогодні, 2 червня, Апеляційний суд міста Києва постановив частково задовольнити апеляційну скаргу заступника Генерального прокурора України у справі про громадянство народного депутата України Давида Жванії. Рішення Радянського районного суду м. Києва від 1999 року скасовано і справу направлено до Святошинського районного суду м. Києва на новий розгляд.
За словами народного депутата України Геннадія Москаля, який представляє інтереси Давида Жванії в суді, справу про громадянство Жванії сьогодні буде направлено до Верховного суду України.
Геннадій Москаль вважає рішення Апеляційного суду Києва заполітизованим. «Судді фізично не можуть за чотири з половиною хвилини перебування у дорадчій кімнаті винести рішення з таким обсягом документів та взятих до уваги клопотань», – зазначив він.
Замість післямови. Спеціально для суддів столичного суду, а також осіб Секретаріату Президента, які здійснювали над ними патронат, і песонально гаранту Констиуційних прав і свобод громадян України Президенту Віктору Ющенку публічно нагадуємо текст Конституції України:
Стаття 25
Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство.
Громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі.
Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами .
Стаття 22.
Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
Стаття 8.
В Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Стаття 3.
Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Оскільки ми, громадяни України, відповідно ст. 5 Конституції, є єдиним джерелом влади і ніхто і ні в який спосіб не може узурпувати владу, на підставі ч.2 ст. 3 Конституції публічно вимагаємо від Президента Віктора Ющенка дати публічну оцінку рішенню суддів Апеляційного суду м. Києва, а також публічно повідомити нас, про правові наслідки для громадян України, які на посаді суддів зухвало порушили Конституцію України.