Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українці перетворили соняшник на пальму

Технології Регіон: Харківська область 11109 переглядів

Опубліковано - 21.07.2006 00:39 | Всі новини | Версія для друку

З насіння соняшника роблять пальмову і какао-олію
З насіння соняшника роблять пальмову і какао-олію
Допоки українські політики гудуть у Раді і будують хто швидше намети в парках і на площах, українські ж наковці роблять відкриття. Роблять казку реальністю. Чи бачена справа, щоб зі звичайного соняшника добували пальмову олію! І не тільки.

З його насіння роблять ще і какао-олію, пише журналіст "Московського комсомольця" Валентин Звегінцев.

Повідомлення виглядало як жарт. Інформагентство розповіло, що в Харківському інституті рослинництва вивели нові сорти соняшника. З одного добувають пальмову олія, з другого - какао. Ми, якщо чесно, не повірили. Про уся випадок звірилися з календарем - надворі не 1 квітня, а середина липня. Нічого не залишалося робити, як дзвонити в Харків і з’ясовувати, що це вони там винайшли і чи можливо зі звичайної насіння одержати пальмове і какао-олію.

З’ясувалося, що це не жарт, а правда. Директор інституту Віктор Кириченко розповів нам, що до цього відкриття їх інститут йшов 30 довгих років.

- Ще в 1967 році був винайдений спосіб добувати із соняшника оливкову олію, але ми вирішили піти далі і змусити рослину давати нам і інші олії, - розповів "МК" Кириченко.

Далі посипалися специфічні фрази, і кореспондент "МК" став повільно тонути в термінах. "Олеінова кислота", "ланолінова кислота", "мутагенез"... Якщо перевести мову директора з наукової на людську мову, то виходить от що. Якщо над зернятком звичайного соняшника провести деякі дії і змусити його мутувати, то воно з задоволенням стане виробляти і пальмову олію, і какао-олію, і оливкову.

- Сьогодні новий сорт "Капрал" проходить державні випробування . До речі, у нашому соняшнику пальмової олії навіть більше, ніж у самій пальмі! - розповідає Киричевський.

Зазначимо для справедливості, що винахід це зовсім не українських учених, але саме вони першими розробили промисловий спосіб видобутку цих олій із соняшника. Нас також зацікавило, а чи не міняється при цих мутаціях сама квітка. Може бути, вона тепер більше схожа на пальму?

- Ну що ви! Він точно такий же, як і звичайний соняшник. Ну, може, пофарбований ледь яскравіше.

Зараз пальмову олію і Україна, і Росія завозять з Малайзії, яка на цьому робить гарний бізнес.

- У рік наші країни закуповують близько 230 тисяч тонн. Це олія необхідна для кондитерів, для маслозаводів. Але справа в тому, що пальма - це рослина. Воно може занедужати, може трапитися неврожай. А отут ми! Звичайно, зараз наш спосіб видобутку олії дорожчий, ніж у Малайзії, але згодом ми зрівняємося за ціною, а може, зможемо навіть зробити його дешевшим, - говорить Киричевський.

Однак у Харкові не збираються зупинятися на досягнутому. Зараз щосили йде робота над одержанням з насінь соняшника оливи для двигунів. Оскільки вона буде не синтетичною, а біологічною, то і шкоди навколишньому середовищу від неї буде набагато менше.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.