Гепа тепер невиїздний - на підписці у прокурора |
Про це він повідомив під час інтернет-конференції.
«Мені стало відомо, що прокурор міста Харків виніс ухвалу про заборону виїзду панові Кернесу за межі міста Харкова», - сказав Луценко.
При цьому міністр додав, що прокурор виніс цю ухвалу в рамках кримінальної справи, яка знаходиться у провадженні прокуратури.
«Притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб, у тому числі й згаданої вами парочки(Допа і Гепа - ред.) – на жаль, виключна компетенція органів прокуратури». - зазначив Луценко.
«Кожне місто має ту владу, яку обрав. Щодо згаданих вами осіб (Кернеса-Добкіна – ред.), то в міліції до них є ряд серйозних запитань по ряду не менш серйозних кримінальних справ. Мова йде і про економічну злочинність, і про насилля проти конкретних потерпілих». - сказав Луценко. «Ви, очевидно, помітили ґвалт, який підняли політичні покровителі пана Кернеса після допиту його в якості свідка. Причому ситуація є абсурдною. Мене звинувачують у тому, що я посмів допитати Кернеса по справі замаху на нього ж. Підозрюваний у скоєнні цього півроку відсидів в ізоляторі. Нещодавно суд визнав його невинним. Але сам ніби то потерпілий Кернес ніяк не хоче дати покази у цій справі. Дивно це лише з першого погляду. Насправді ж Кернес боїться відповісти на питання про першопричину: хто дав наказ відрізати вуха і ніс громадянину М., хто сфабрикував справу про наміри громадянина М. вбити Кернеса і який товар був першопричиною їхнього конфлікту? Тож пан Кернес чітко усвідомлює, що при комплексному розгляді він може з потерпілого стати звинуваченим, тож і ховається від дачі показів за спиною Партії регіонів, яку мені, чесно кажучи, відверто шкода у цій ситуації». - додав він.
При цьому лідер НС зауважив, що неодноразово ініціював зміну законодавства, яка б позбавила ГПУ антиконституційного права на слідство. Як варіант політик пропонував «хоча б прийняти закон про альтернативну підслідність». «Тобто який орган вийшов на злочин – той і доводить його до суду, звичайно ж, під наглядом прокуратури», – пояснив Луценко.
Однак, за його словами, законопроект не виноситься на голосування. «Тому я роблю свою частину роботи й готовий за неї звітувати. За півроку тільки за хабарництво ми викрили 229 службових осіб органів державної влади. Загалом хабарників ми затримуємо приблизно півтори тисячі на рік, а в тюрму сідають менше 40 осіб. В основному це «заслуга» судової влади», – зазначив міністр.
У цьому зв’язку Луценко розповів нещодавній випадок з посадовцем Мінтрансу: «На 10-й день свого призначення на посаду він був спійманий на хабарі у 10 тисяч «баксів». Ще через 10 днів суд відпустив його у зв’язку «з сімейними обставинами» та позитивною характеристикою з місця роботи. І це при тому, що у 2005 році чоловік уже був амністований за аналогічний злочин».