Росія ризикує втратити останніх союзників у Європі |
Про цей пункт мирної угоди не може вестися жодних подальших переговорів, наголосив французький президент Ніколя Саркозі в своїй статті для газети Le Figaro. Така вимога стосується всіх російських підрозділів, які було введено в Грузію сьомого серпня. Очікується, що виведення військ розпочнеться в понеділок.
Така інформація пролунала після телефонної розмови президента Франції Ніколя Саркозі з кремлівським лідером Дмитром Медвєдєвим.
Водночас, Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликала Росію негайно вивести війська з території Грузії. Глава німецького уряду після зустрічі із Президентом Мєдвєдєвим у Сочі наголосила, що вважає дії Росії неадекватними ситуації.
Анґела Меркель наголосила на неприйнятності подальшого перебування російських військ на території Грузії після досягнення перемир’я.
Німецький канцлер закликала якнайшвидше реалізувати положення «плану із шести пунктів», який був узгоджений сторонами конфлікту за участі Президента Франції Ніколя Саркозі. Зокрема, Меркель закликає всі сторони сприяти якнайшвидшому надходженню гуманітарної допомоги до зони конфлікту. Канцер донесла до відома Мєдвєдєва, що допомагати біженцям і постраждалим хоче не лише Москва, але і Тбілісі.
«Потрібно шукати довгострокове рішення»
Після вирішення першочергових завдань, на думку Анґели Меркель, потрібно за участі міжнародних посередників шукати довгострокового розв’язання кавказького конфлікту: «Потрібно також дивитися, як бути далі. Адже ми за 15 років так і не знайшли жодного політичного вирішення цієї проблеми. Ми не можемо собі дозволити витратити ще 15 років на пошук стабільних рішень. Але хочу наголосити: базою майбутніх рішень має бути територіальна цілісність Грузії», - заявила німецький канцлер.
У свою чергу Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв висловив сумнів у тому, що Південна Осетія і Абхазія колись погодяться повернутися до складу Грузії.
У неділю Анґела Меркель провела переговори із Президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі. За підсмками діалогу Канцлер ФРН заявила про беззаперечне право Грузії приєднатися до НАТО і наголосила на безумовній територіальній цілісності держави.