Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Наївні іноземці. ЄС не розуміє сучасного українського феномену влади

Світ навколо нас 4926 переглядів

Опубліковано - 8.09.2008 18:24 | Всі новини | Версія для друку

Наївні іноземці. ЄС не розуміє сучасного українського феномену влади
Наївні іноземці. ЄС не розуміє сучасного українського феномену влади
Зусиллями клерків СП під мудрим керівництвом гаранта старанно закреслюється європейська перспектива для усіх українців.

Українську тему напередодні саміту Україна – ЄС обговорили міністри закордонних справ країн Європейського Союзу на неформальній зустрічі в п’ятницю в Авіньйоні у Франції. Але запланований на 9 вересня в Евіані саміт переносити не планують. Водночас Києву не дадуть перспективи членства в Євросоюзі.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив сподівання, що «політичні лідери в Україні оберуть шлях, який поверне країну до можливості вести переговори» з ЄС.

Згадуючи про «політичні чвари останніх місяців» в Україні, він наголосив: «Це має змінитися, і, сподіваюся, шляхи до цього знайдуть».

Міністр закордонних справ Великої Британії Дейвід Мілібанд теж заявив: «Очевидно, важливою відповідальністю українських керівників є те, щоб політичні суперечки не переросли в національний розкол».

Та сам запланований на 9 вересня саміт Україна – ЄС переносити не планують. Його запланували вже давно, і змінити всі плани було б непросто, говорять представники Франції, яка нині головує в ЄС.

Верховний уповноважений ЄС зі спільної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана заявив, що за нинішнього становища в Україні саміт стає «важливішим, ніж будь-коли».

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що «політична бійка» між політичними силами в Києві «може наробити галасу, … але це і є демократія». Більдт також підтвердив, що разом із іншими колегами з ЄС він хоче бачити Україну членом Європейського Союзу.

А от міністр закордонних справ Фінляндії Александер Стубб вважає, що давати Україні перспективи членства в ЄС зараз «було б занадто». «Треба робити по одному кроку за раз і бути дуже обережним», – сказав він.

Сподівання України на саміт не виправдаються?

Напередодні, в середу, країни Євросоюзу ніби остаточно погодилися, що майбутня угода між ЄС і Україною, яка, ймовірно, буде підписана на саміті у французькому Евіані, дійсно матиме назву «Угода про асоціацію». Сама по собі ця назва нічого не означає, але Київ дуже хотів власне такого формулювання, бо деякі з нинішніх кандидатів на вступ до ЄС готуються вступати до Євросоюзу через угоду з такою назвою.

Натомість проект декларації саміту не містить згадок про «європейську перспективу» України. Київ сподівався, що в декларації будуть ці слова, бо саме вони на євросоюзівському жаргоні означають майбутнє членство.

Водночас ЄС готовий почати обговорювати умови, на яких можна було б вести переговори про безвізовий режим до країн Євросоюзу для громадян України колись у майбутньому.

Але і цей пункт не містить жодних зобов’язань, що ЄС таки надасть українцям цей безвізовий режим хоч колись.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.