Президенти Ющенко і Буш поговорили про політику |
У бесіді двох лідерів йшлося про міжнародну реакцію на п’ятиденну війну Росії з Грузією.
Ющенко засудив напад Росії на меншого й слабшого сусіда. За словами Гордона Джондроу, представника Білого дому, значну частину переговорів між двома лідерами було присвячено ситуації у Грузії та взаєминам з Росією. Сторони підкреслили, що їх поєднує підтримка територіальної цілісності Грузії.
Також обговорювали сприяння Україною діям США в Іраку та Афганістані, взаємини з НАТО, питання розширення торгівлі та енергетичної безпеки.
Як відомо, Захід звинувачує Росію у використанні енергоносіїв як політичної зброї для досягнення власних цілей. Росія постачає країнам Європи значну частку уживаного ними зрідженого природного газу і це дає їй змогу поворотом крану карати європейців, критично наставлених щодо зовнішньої політики Москви. У січні 2006-го року Росія перервала на короткий час постачання газом України, – як аргумент у суперечці навколо ціни за кубометр – і ця перерва одразу далася взнаки на заході Європи, бо ж газ-труба, як відомо, спільна.
Після зустрічі у Білому домі Віктор Ющенко сказав журналістам: «Ми також обговорювали внутрішню політичну ситуацію в Україні, котра, на мою думку, далеко не так трагічна і не так драматична. Україна посідає достатньо демократичних ресурсів і знарядь для відповідної реакції на будь-яку кризу, що може виникнути в українському парламенті».
Президент України виступив у Національному клубі преси у Вашингтоні. Чільна тема виступу була та, що прозахідна орієнтація України, зокрема, її прагнення приєднатися до системи колективної безпеки не скероване проти жодної іншої держави, оскільки найважливіше для України – це забезпечення територіальної цілісності й безпеки країни.
Президент Ющенко так пояснював причини прагнення вступу України у НАТО: «Гарантія нашої територіальної цілісності залежить не лише від нашого закону, це залежить від міжнародних угод і положень. Ми вважаємо членство у НАТО найвищою міжнародною гарантією нашої національної цілісності, безпеки й непорушності кордонів України».