Коаліційні пристрасті. Нашоукраїнці вже знайшли крайнього у зриві переговорів |
таку думку вона висловила сьогодні в інтерв’ю журналістам.
За її словами, Блок Литвина зацікавлений у збільшенні свого впливу і не має наміру обмежуватись якоюсь однією посадою.
«У нього (лідера блоку Володимира ЛИТВИНА) сьогодні пряма зацікавленість у позачергових виборах, і те, що вони виходять зараз з переговорного процесу, це значить, що він бере на себе повну відповідальність за те, що позачергові вибори будуть, тому що він добре розуміє, що коаліція двох просто не складається арифметично», - сказала Ляпіна.
Вчора, 2 жовтня в прямому ефірі “5 каналу” Литвин заявив, що його політична сила не братиме участі в політичних “розводках” Президента України Віктора Ющенка та прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
“Блок Литвина рішуче засуджує шантаж й ультиматуми, відверту брехню й цинічну напівправду, що ллється з вуст безвідповідальних можновладців. Ми й надалі займатимемо виключно відповідальну позицію, і вимагаємо відповідальних дій від державних керманичів”, - сказав він. “За таких обставин ми вважаємо для себе неприйнятною участь у цинічних політичних “розводках”, - додав Литвин.
На уточнююче запитання, чи означає його заява те, що Блок Литвина більше не братиме участі у переговорах про створення коаліції, Литвин не дав прямої відповіді: “Ми будемо вести діалог з усім парламентом, з усіма фракціями, але хочу сказати: участі у політичних “розводках” ми брати не будемо. Тому що сьогодні один ультиматум - проголосували, однак це нічого не дає, бо через 10 днів можуть все переголосувати”.
Сьогодні, 3 жовтня, член фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський заявив, що вважає нереальним створення коаліції у складі фракцій БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина. За його словами, Блок Литвина не може брати участі у консультаціях щодо створення коаліції, оскільки вони є прикриттям того, щоб жодна політична сила не встигла зробити певних кроків, «аби завадити штучним достроковим виборам».
Водночас, перший заступник лідера фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що поки що не бачить конструктиву в переговорах щодо створення коаліції з боку “Наша Україна – Народна самооборона”.
За словами Кожем'якіна, переговори тривають, однак фракція НУ-НС висуває нові вимоги. Зокрема, вимагає ухвалення у парламенті постанови щодо російсько-грузинського конфлікту, наполягаючи на ухваленні тієї редакції, в якій дії Росії розцінюються як агресія.
«Складається враження, що НУ-НС отримав якісь вказівки, і тому конструктиву я не бачу», - сказав представник БЮТ.
При цьому Кожем'якін наголосив, що на ухваленні такої постанови наполягає далеко не більшість фракції НУ-НС.
Роблячи прогнози щодо можливого оприлюднення указу Президента про розпуск Верховної Ради, Кожем'якін припустив, що він може з’явитися у понеділок.
«Сценарій може бути такий: в суботу ввечері або в неділю Президент може звернутися до українського народу, а в понеділок ми всі будемо свідками, коли з’явиться указ, в якому буде сказано, що вибори планується провести 7 грудня», - сказав депутат.
У той же час заступник лідера фракції БЮТ зазначив, що відповідний указ має бути оприлюднений не раніше 13 чи 16 жовтня.