Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Диск із загадковими символами із бронзового віку

За межею віків 10839 переглядів

Опубліковано - 6.10.2008 15:16 | Всі новини | Версія для друку

Розкопаний дольмен
Розкопаний дольмен
Петербурзькі археологи в дольмені на Західному Кавказі в ході розкопок знайшли кам`яний диск бронзового віку із загадковими символами.

Про це "Науці і життю" повідомили в Інституті історії матеріальної культури РАН. Диск з пісковика з унікальними знаками був виявлений влітку в околицях селища Агуй-Шапсуг (Туапсинський район Краснодарського краю) під час археологічних дослідженнях дольмена, перекритого триметровим шаром грунту. В центрі диска діаметром 27 см нанесено декілька символів, повне значення яких поки залишається неясним.

"Така знахідка для нас виявилася повною несподіванкою, - повідомив керівник археологічної експедиції Віктор Тріфонов. - Розраховували знайти більш приземлені речі, а тут загадковий диск, та і зрозуміти сенс символів, залишених народом, що не знав писемності, - не так-то просто", - підкреслив він.

Тріфонов припустив, що «судячи із форми знаків, деякі композиції можуть бути позначенням головних небесних світил - Сонця і Місяці, а сам диск - інструментом для астральних ворожінь. Не виключено, що ключем до розуміння знаків агуй-шапсугського диска може стати сакральна символіка народів, що говорили в давнину на мовах, близьких до сучасних західнокавказських, - адигейській, абхазькій, черкеській і кабардинській. Цілком імовірно, що предки саме цих народів і побудували дольмени».

За словами Тріфонова, «виняткову цінність дольмену у селища Агуй-Шапсуг додають унікальні кліматичні умови епохи бронзи, що стали причиною могутнього обвалу, що перекрив мегалітичний склеп товстим шаром глини, піску і гальки».

Так драма епохи бронзового віку обернулася для петербурзьких археологів безперечною науковою знахідкою. Експедиції повезло знайти ніким не потривожений впродовж 4 тисяч років дольмен.

На думку ученого, знахідка «астрального диска», безумовно, проллє нове світло на походження народів, що будували дольмени, і сенс символіки, відображеної на стінах дольменів у вигляді піктограм і петрогліфів.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.