Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росіяни хотіли поцупити БПК “Очаков”, щоб не платити борги

Захист держави 8517 переглядів

Опубліковано - 7.10.2008 17:25 | Всі новини | Версія для друку

БПК “Очаков” біля стінки СРЗ у Севастополі
БПК “Очаков” біля стінки СРЗ у Севастополі
Скандальна ситуація виникла довкола великого протичовневого корабля Чорноморського флоту Росії “Очаков”.

Представники молодіжної організації «Студентське братство» повідомили, що російські військові намагалися вивести за межі України цей корабель, що перебував під арештом через борги. Коли ж це не вдалося через протест портових властей Севастополя, то буксири Чорноморського флоту відтягнули судно, яке перебувало на ремонті в українських доках Севастопольського морського заводу, до причалів однієї з російських військових частин.

У диспетчерській службі Севастопольського морського торгового порту повідомили, що наприкінці вересня представники командування Чорноморського флоту Росії зробили запит диспетчеру про дозвіл на перебазування великого протичовневого корабля «Очаков» із доків Севастопольського морського заводу, де він майже 20 років проходив ремонт.

Проте, за позовом керівництва Севморзаводу, яке висунуло Чорноморському флотові Росії фінансові претензії, портові власті Севастополя наклали арешт на цей російський корабель. Росіяни ж, як повідомило «Студентське братство», силами двох військових буксирів «Шахтьор» та СБ-5 відтягли арештоване судно на територію російської військової частини, не заплативши українському заводу за виконані роботи. Лідер «Студентського братства» Олег Яценко назвав дії російської сторони «піратським захопленням судна». Він закликав український уряд відреагувати на такі дії російських військових.
Таким був БПК “Очаков” до ремонту
Таким був БПК “Очаков” до ремонту
Великому кораблю – велике плавання?

Великий протичовневий корабель «Очаков», що за класом аналогічний флагману ЧФ Росії ракетному крейсеру «Москва», був закладений 1969 року, спущений на воду 1971, а 1973 року – включений до складу Червонопрапорного Чорноморського флоту СРСР. Наприкінці 80-х років розпочався заводський ремонт корабля, але через розпад Радянського Союзу він так і не закінчився. У 1993 році на кораблі, що перебував у доці, виникла велика пожежа. Після розподілу Чорноморського флоту «Очаков» відійшов російській стороні, яка, зрештою відновила ремонт корабля.

Загалом сума фінансових претензій з боку українського підприємства – комерційна таємниця, її в дирекції Севморзаводу не називають. Але відомо, що йдеться про кілька мільйонів гривень. В прес-службі ЧФ Росії заявили, що офіційно не коментуватимуть цю ситуацію, але неофіційно повідомили, що «Очаков» уже давно списаний і його ніхто не збирався виводити за межі України. Мовляв, конфлікт інспірує «Студентське братство».

Водночас в російській пресі з’явилися повідомлення, що насправді цей корабель росіяни хочуть модернізувати, оснастити найсучаснішим обладнанням та озброєнням, підготовити до океанського плавання і зробити флагманом Чорноморського флоту Росії. Спростувань цієї інформації поки що не було.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.