![]() |
Цінова війна. Космос активно нишпорить по кишенях киян |
Про це йдеться в розроблених Головним управлінням цінової політики проектах розпоряджень міськадміністрації.
Зокрема, проект припускає підвищення тарифу на послуги централізованого опалювання, які надаються населенню комунальними підприємствами за відсутності будинкових лічильників тепла, на 30%, або на 0,48 гривні до 2,08 гривні за 1 кв. метр опалювальної площі приміщення в місяць при цілорічній сплаті за опалювання.
Тариф на холодне водопостачання і водовідведення в приміщеннях пропонується підвищити для приміщень, обладнаних лічильниками води, - на 29,7%, або на 0,44 гривні до 1,92 гривні/куб. м, для приміщень без лічильників - також на 29,7%, або на 2,42 гривні до 10,56 гривень на 1 людину в місяць.
Тариф на гаряче водопостачання і водовідведення, згідно проекту, повинен підвищитися для приміщень, обладнаних лічильниками, на 52,4%, або на 3,87 гривні до 11,25 гривень/куб. м, для приміщень без лічильників - на 52,1%, або на 13,49 гривень до 39,38 гривень за 1 людину в місяць.
Управління приймає зауваження і побажання до проектів до 7 листопада.
Можливі терміни підвищення тарифів в проектах не вказані.
Управління відзначає, що проекти розроблені з метою узгодження тарифів на ці житлокомпослуги компаніям, які їх проводять, тобто «Київводоканалу» і «Київенерго».
Як повідомлялося, Київміськадміністрація хоче підвищити тарифи на опалювання, холодну і гарячу воду та водовідведення для бюджетних і комерційних підприємств в 1,4-10,1 рази.
Також адміністрація хоче встановити тарифи на послуги за утримання будинків і прибудинкових територій (квартирну плату) окремо для кожного будинку.
У лютому 2007 року Київміськадміністрація підвищила тарифи на житлокомпослуги в 1,8-2 рази з 1 грудня 2006 року замість встановленого нею раніше коефіцієнту підвищення тарифів 3,4.