Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Указ гаранта про фінансування виборів - має присмак криміналу

Влада 4251 перегляд

Опубліковано - 14.10.2008 11:52 | Всі новини | Версія для друку

Указ гаранта про фінансування виборів - має присмак криміналу
Указ гаранта про фінансування виборів - має присмак криміналу
Указ Президента від 13 жовтня 2008 року “Про невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних виборчих прав громадян України під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України” не відповідає чинному законодавству.

Про це повідомив нардеп Геннадій Москаль.

Він вже направив депутатське звернення у ГПУ, аби прокуратура дала правову оцінку діям посадовців.

«Згідно Закону України «Про вибори народних депутатів України» розділу VІ статті 48 пункту 1 сказано, що «витрати на підготовку і проведення виборів депутатів здійснюються виключно за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів депутатів, та коштів виборчих фондів партій (блоків), кандидатів у депутати від яких зареєстровано Центральною виборчою комісією». Згідно статті 49 пункту 2 сказано, що «обсяг коштів для підготовки і проведення виборів депутатів за поданням Центральної виборчої комісії передбачається окремим рядком у законі про Державний бюджет України» та пункту 4 цього Закону – «кошти на підготовку і проведення виборів депутатів, передбачені Державним бюджетом України, перераховуються Державним казначейством України Центральній виборчій комісії у триденний строк з дня оголошення про початок виборчого процесу». - аргументував Москаль свою позицію.

Він вважає, що рішення СНБО не тільки не підготовленим належним чином, а й таким, що має ознаки кримінального злочину. «Таким чином, прийняте рішення на засіданні РНБО України від 13 жовтня 2008 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних виборчих прав громадян України під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України» грубо порушує статтю 211 Кримінального кодексу України «Видання нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку», якою передбачено покарання від трьох до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років». - наголосив Москаль.

Разом із тим, у Секретаріаті Президента наполегливо запевняють: рішення СНБО та Указ Президента - законні. Не наводячи власної правової аргументації.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.