Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європарламент одноголосно ухвалив резолюцію по Голодомору

Світ навколо нас 5244 перегляди

Опубліковано - 23.10.2008 14:47 | Всі новини | Версія для друку

Харків. 1933 рік. Фото з архівів НКВС
Харків. 1933 рік. Фото з архівів НКВС
Сьогодні Європейський Парламент одностайно ухвалив Резолюцію щодо вшанування трагедії Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Про це повідомила прес-служба МЗС України.

Резолюція ЄП визнає Голодомор „жахливим злочином проти українського народу та проти людства”, „штучно створеним голодом”. Законодавчий орган Євросоюзу рішуче засуджує дії, „що були позначені масовими знищеннями, порушенням прав і свобод людини”.

Європейський Парламент також висловлює „солідарність з українським народом, який пережив цю трагедію, та вшановує тих, хто загинув у результаті штучного голоду в Україні”. ЄП закликає всі країни колишнього СРСР „надати повний доступ до архівів щодо Голодомору в Україні з метою всебічного вивчення для розкриття та повного встановлення всіх причин і наслідків” цієї трагедії в історії України.

Прийнявши рішення вшанувати Голодомор, Європарламент, до складу якого входять 785 депутатів з 27 країн-членів ЄС, приєднав свій вагомий голос до тих країн та міжнародних організацій, які вже визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років.

Напередодні голосування 22 жовтня ц.р. в ЄП пройшли слухання на тему Голодомору. Жвава дискусія продемонструвала, що в Європейському Парламенті консолідується підтримка України, яка дедалі активніше демонструє свої євроінтеграційні прагнення.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.