Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Прикмети продовжують життя

У світі науки 8033 перегляди

Опубліковано - 26.10.2008 03:36 | Всі новини | Версія для друку

Прикмети продовжують життя
Прикмети продовжують життя
Як з'ясувала нещодавно група дослідників з Лондонського університету під керівництвом доктора Стелі Мак-Гуайр, віра в різні прикмети і забобони продовжує людям життя.

Вивчаючи і систематизуючи переконання 5460 співвітчизників в різних містах країни з травня 2004 року, учені виявили, що 93% людей 80 і більше років стверджують, що протягом життя уважно відносилися до прикмет, сновидінь і прогнозів, або, принаймні, хоч би одній прикметі вірили беззастережно.

Серед людей старше 90 років таких вже 97%. Доктор Мак-Гуайр не поспішає списувати це на те, що люди похилого віку просто впали у дитинство.

«У цьому є своя логіка, - стверджує вона, - прикмети, можливо, примушують людей бути обережнішими, ретельно обдумувати свої дії, спокійніше відноситися до вірогідності можливої невдачі, і, таким чином, захищають їх від стресу і від відчуття провини за незадовільний результат. Крім того, слідування багатьом старовинним прикметам певною мірою систематизує життя».

Думку доктора Мак-Гуайр побічно підтверджує уперта статистика: більше всього британських довгожителів проживають в Уельсі і Шотландії. Там же знаходиться і найбільша кількість забобонних людей.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.