Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Заяви Москви про суди і міфічну заборогованість - політичний фарс

Влада 3925 переглядів

Опубліковано - 25.11.2008 14:03 | Всі новини | Версія для друку

Заяви Москви про суди і міфічну заборогованість - політичний фарс
Заяви Москви про суди і міфічну заборогованість - політичний фарс
Останні заяви російського керівництва щодо нібито українських боргів за газ та нові ціни - не викликали здивування навіть на Банковій. Бо такі злети фантазії кремлівських керманічів спостерігаються кожного року, перед підписанням чергового договору.

«Знову активізувалося питання забезпечення України природним газом на наступний рік. Особливий резонанс викликала заява Президента Росії Дмітрія Медвєдєва про борги України перед «Газпромом» в обсязі 2,4 млрд. дол. США та поставки в наступному році для України природного газу за ціною 400 дол. США за тис. кубометрів», - зазначив Перший заступник Глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак, повідомляє прес-служба.

За словами Шлапака, необхідно зазначити, що подібні заяви окремих керівників нашої північної сусідки можливо чути кожного року в період завершення переговорів у газовій сфері на наступний період. І цей рік не став винятком. Висловлювання Медвєдєва пролунало саме тоді, коли «Нафтогаз України» і «Газпром» вже були готові до підписання кінцевого варіанту договору про співпрацю у газовій сфері.

«Розставимо акценти:

По-перше, мушу зазначити, що, на жаль, існує певний борг комерційної структури НАК «Нафтогаз України» перед газопостачальником «РосУкрЕнерго». Відповідними актами між цими суб'єктами господарювання підтверджено заборгованість НАКу за отриманий у вересні-жовтні поточного року газ на суму 1,26 млрд. дол. США. Цю суму компанія погашає за рахунок коштів, що надходять на її рахунки від українських споживачів.

Інших підтверджених фінансовими документами боргів української компанії НАК «Нафтогаз України» перед швейцарською компанією «РосУкрЕнерго» на цей час не існує.

По-друге, «Нафтогаз України» не має прямих взаємовідносин з «Газпромом», тому питання щодо заборгованості НАКу перед російською газовою компанією безпідставні. Розмови про передачу якихось матеріалів у суди - лише політичний фарс».

Шлапак переконаний, що якщо «РосУкрЕнерго» має заборгованість перед «Газпромом», це питання має вирішуватися напряму між суб'єктами взаємин.

«Саме непрозорість цих стосунків між «Газпромом» і посередником в особі «РосУкрЕнерго», від імені якого до України надходить природний газ, і призводить до подібних заяв керівництва Російської Федерації. Саме тому Україна вже вкотре наполягає на перехід до прямих взаємовідносин між українською і російською газовими компаніями».

Перший заступник Глави Секретаріату Президента України зазначив, що взаємовідносини «РосУкрЕнерго» і «Газпрому» не повинні стати гальмами для підготовки і підписання контракту між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром».

«Глава держави підтримує перехід на такі прямі стосунки між Україною і Росією у газовій сфері, але при цьому він наполягає на тому, щоб сторони мали взаємні зобов'язання: Україна по надійному забезпеченню транзиту і зберіганню російського природного газу, а Росія - по балансуванню обсягів природного газу, який повинен надійти до нас для забезпечення потреб української економіки».

При цьому, за словами Шлапака, Президент України підтверджує необхідність поступового переходу до європейських цін на природний газ і тарифів на транзит і зберігання газу. Крім того, є ще один нюанс, на врахуванні якого наполягає Глава держави. Йдеться про необхідність визначення ринкової ціни на газ.

«Відповідно до загальносвітової практики нафта і окремі продукти її переробки використовується як альтернативний до природного газу ресурс енергії. З серпня поточного року спостерігається суттєве падіння світових цін на нафту з 140 до майже 50 доларів. Зниження цін на нафту безсумнівно призводить до зниження вартості природного газу. Якщо на початку поточного року середньоєвропейська ціна газу становила більше 400 доларів, то на початок четвертого кварталу вона впала майже вполовину. Спеціалістами прогнозується подальше зниження світових цін на природний газ, тому газ для українських споживачів повинен купуватися Україною за значно нижчою ціною, ніж та, про яку було заявлено керівництвом Росії», - сказав Перший заступник Глави президентського Секретаріату.

«Саме тому вважаємо за необхідне передбачити у контракті на поставки газу можливість коректування протягом року ціни на природний газ відповідно до світових коливань.

Завершення газових переговорів є важливим моментом у взаємовідносинах України і Росії та для розуміння того, в яких умовах доведеться працювати нашій країні в наступному році» - наголосив Шлапак.

Змість післямови. Як загальновідомо, за наполяганням російської сторони, до 31 грудня поточного року постачання газу в Україну здійснює РУЕ, а відтак, заяви щодо боргів НАКу перед Газпромом просто не коректні.

Між тим, в НАК офіційно підтвердили, що існує проблема боргу перед РУЕ на суму $1,3 млрд. за минулий період, яка є предметом переговорів. Окрім того, Нафтогаз висловив готовність закупити у РУЕ 11,5 млрд. кубометрів газу, що знаходиться у ПГС по $200 за тисячу кубометрів, тобто проплатити $2,2 млрд.

Решта, $1,1 млрд., за інформацією Нафтогазу - є поточне використання газу, яке проплачується, відповідно до договору, 25 числа кожного місяця.

Наразі, абсолютно не зрозуміло, звідки у Москві узяли ціну $400 за тисячу кубометрів, адже таких цін вже давно не існує у Європі. В усякому разі ні Газпром, ні підлеглі Медвєдєва не пояснили ні політичного, ні економічного обгрунтування цієї суми. При тому, що очевидно, - така позиція свідчить тільки про одне: бажання Москви вчергове застосувати проти України газову зброю. По братські.

Між тим, за останніми даними від прес-служби Газпрому, за підсумками сьогоднішніх переговорів в Москві ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" домовилися, що українська компанія погасить до 1 грудня борг за газ, поставлений у вересні 2008 р., і частину заборгованості за постачання в жовтні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.