ІВМ створює штучний інтелект |
На перший етап роботи Управління наукових досліджень Пентагону DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) виділило 4,9 млн. доларів.
IBM для участі в проекті об'єднує провідних психологів, нейробіологів і фахівців у галузі комп'ютерних технологій.
"Людська свідомість володіє унікальною здатністю аналізувати інформацію, отриману через різні органи чуття, навіть якщо ці дані суперечать один одному", - говорить керівник дослідження Дармендра Модха.
"Мозок здатний легко створювати нові категорії часу і простору та інтегрувати в них інформацію, отриману сенсорно, - продовжує вчений. - На сьогоднішній день жодна з існуючих комп'ютерних технологій навіть не наблизилася до дивних здібностей цього органу".
Однак, нову технологію можна використовувати при великомасштабному аналізі даних, розпізнанні зображень і об'єктів і навіть незалежному прийнятті рішень.
"Основна ідея когнітивної комп'ютерної технології полягає в тому, щоб створивши структуру, динаміку, функції та реакції людського мозку, сконструювати апарат, який діє за тими ж принципами", - говорить професор Модха.
Фахівці IBM і п'яти провідних університетів США поставили перед собою завдання об'єднати знання з біології із комп'ютерним відтворенням роботи нейронів.
У результаті вони сподіваються розробити систему, яка за складністю нагадує мозок кішки.
Як стверджують вчені, нейрологія накопичила достатньо інформації про роботу нейронів і міжнейронних сполуках - синапсах.
Водночас, розробки в галузі комп'ютерних технологій уже дозволяють симулювати діяльність мозку невеликих ссавців. У минулому році професор Модха керував роботою по імітації мозку миші. Для цього знадобилося 55 млн. штучних нейронів і півтрильйона міжнейронних синапсів.
Подібні експерименти стали можливими зовсім недавно. Тільки зараз вченим вдалося досягти щільності нейронного матеріалу, порівнянної з мозком тварини - 10 млрд. нейронів на квадратний сантиметр.