Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Що коїться на валютному ринку? Версія Банкової

Влада 3944 перегляди

Опубліковано - 27.11.2008 15:18 | Всі новини | Версія для друку

Що коїться на валютному ринку? Версія Банкової
Що коїться на валютному ринку? Версія Банкової
На переконання клерків гаранта в усьому винні спекулянти, а НБУ діє неправильно.

«Ситуація на валютному ринку загострюється і причиною цього є ажіотажний попит на іноземну валюту, а також не завжди адекватні та ефективні дії Національного банку», - повідомив Перший заступник Глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак, додавши, що долар США суттєво переоцінений в Україні внаслідок незбалансованості попиту на нього і пропозиції.

«Останнім часом середній обсяг попиту на долар США на міжбанківському валютному ринку становить більше 1 млрд. доларів, що втричі перевищує середньоденний попит, який існував впродовж усього 2008 року.

У середньому в цьому році 350 млн. доларів на день вистачало і на обслуговування валютних кредитів, і на валютообмінні операції, і на оплату імпортних контрактів. Приплив валюти був на 100-150 млн. доларів на день більшим, що дозволило Національному банку збільшити за той час золотовалютні резерви більш ніж на 6 млрд. доларів. Починаючи з жовтня обсяги імпорту знизилися на 21%, обсяг валютних кредитів теж не зріс, але обсяги купівлі іноземної валюти лише зростають».

За словами Шлапака, не треба бути великим економістом для того, щоб зрозуміти - на ринку сьогодні панують спекулятивні операції. «З'явилася вражаюча кількість «лжеімпортерів», з котрих одні намагаються під фальсифіковані контракти вивезти валюту і через півроку продати її за більш високим курсом, інші - знаходять вигідну нагоду під валом попиту оплатити сумнівні контракти для фінансування контрабанди та «сірого» імпорту».

Олександр Шлапак переконаний, що особливе занепокоєння викликало також те, що нерідко кошти, надані банку як рефінансування для підтримки ліквідності, використовувалися для купівлі валюти.

«Президент України неодноразово вказував Національному банку на ці проблеми і вимагав рішучих дій. Адже головне завдання Національного банку не затискати гривню, довівши цим ставки на міжбанківському ринку до 100% річних, а точково боротися з спекулятивним попитом - і для цього у нього є всі інструменти. Натомість регулятором запроваджуються інструменти, які, на мою особисту думку, погіршують ситуацію», - наголосив Перший заступник Глави Секретаріату Президента України.

«Черговий раз влаштовано «монетарний голод», також, на мою думку, великою помилкою є такий придуманий Національним банком інструмент як валютні аукціони. Приймати участь на них може хто завгодно, із заявками на будь-які потреби. Заявки задовольняються в першу чергу для тих, хто пропонує вищий курс купівлі». - наголосив Шлапак.

На його думку, в першу чергу доступ до валюти отримує той, кому все одно за яким курсом її купити - «сірі» та «чорні» імпортери та валютні спекулянти. Сам механізм аукціону штовхає курс догори.

«Вважаю, що аукціони мають бути скасовані, натомість необхідно терміново запровадити механізм детального аналізу кожної заявки на купівлю валюти.

Національний банк повинен принципово віднестися до цього питання, створити робочу групу, із включенням до її складу представників найбільших банків, фахівців митниці, Держфінмоніторингу і забезпечувати задоволення всіх заявок, що пройдуть контроль цієї групи», - стверджує Шлапак.

«Валютні спекулянти, «чорні» імпортери мають бути прибрані з ринку. Вважаю, що при вжитті цих заходів ми матимемо курс в межах 6-6,5 гривень за долар, який на сьогодні є рівноважним».

Замість післямови. Складається враження, що в державі немає жодних правоохоронних органів. Адже фіктивні контракти та інші прояви махінацій, згідно із чинним законодавством є кримінальним злочином.

То ж де в такому випадку СБУ? ГПУ? Усі зайняті політичними розборками та виконанням замовлень СП?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.