Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна має усі можливості вступу до НАТО без ПДЧ

Захист держави 7081 перегляд

Опубліковано - 27.11.2008 17:56 | Всі новини | Версія для друку

Україна має усі можливості вступу до НАТО без ПДЧ
Україна має усі можливості вступу до НАТО без ПДЧ
Україна має можливість вступити в НАТО і без ПДЧ. На заваді тільки російський фактор.

Про це журналістам на брифінгу заявив екс-міністр закордонних справ Геннадій Удовенко.

Він вважає, що приєднання чи неприєднання до ПДЧ можна розглядати лише як моральну поразку чи перемогу, але не як принциповий момент в питаннях євроатлантичної інтеграції України.

Говорячи про перспективу приєднання до ПДЧ в грудні 2008 г., він говорить,що Україна на 90-95% виконала необхідні умови для цього, "однак питання не в цьому, а в російському факторі".

Коментуючи скептичну позицію стосовно членства України в НАТО, яку займають низка країн-членів альянсу, зокрема, Німеччина та Франція, він охарактеризував її як "позицію умиротворення". Удовенко пояснив, що це позиція зберегти статус кво в міждержавних відносинах, в даному випадку з РФ, для того, щоб не погіршити стосунки. Він додав, що схожу позицію займала Великобританія в 1937 р. по відношенню до Німеччини під час анексії Німеччиною території Чехії під приводом захисту етнічних німців, які проживали на території Чехії. Коментуючи сьогоднішню позицію Німеччини щодо приєднання України до ПДЧ, він вважає, що ця позиція значною мірою обумовлена позицією канцлера Ангели Меркель.

Удовенко вважає, що проводити референдум з питання вступу в НАТО можна після проведення відповідної інформаційної кампанії, оскільки зараз значна частина громадян знаходиться під впливом радянської пропаганди з цього питання.

Нагадаємо, у Вашингтоні пропонують прийняти Україну та Грузію до НАТО без приєднання до Плану дій з набуття членства в альянсі (ПДЧ). Підготовка до вступу має відбуватися в рамках комісій альянсу. 24 листопада держсекретар США Кондоліза Райс поінформувала про таку ініціативу міністра закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєра.

В свою чергу Ф.-В. Штайнмаєр заявив, що Німеччина не підтримує плани США щодо швидкого прийняття до НАТО Грузії та України, а також що "немає підстав" виходити за межі рішення саміту НАТО в Бухаресті.

Питання можливого приєднання Грузії та України до ПДЧ має розглядатися на засіданні міністрів закордонних справ НАТО 2-3 грудня в Брюсселі. Німеччина, Франція, Іспанія, Італія та Люксембург вважають такий крок передчасним. Натомість швидке наближення України та Грузії до НАТО підтримують США, Польща і країни Балтії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.