![]() |
ВЕЛИКИЙ БРАТ ВСЕ БАЧИТЬ! |
Пленуми Верховного і Вищого арбітражного судів Російської Федерації підготували проект ухвали, в якій роз'яснюється та, що вступила в силу 1 січня 2008 року 1250 стаття Цивільного Кодексу РФ - «Захист інтелектуальних прав».
У цій статті йде мова про те, що відсутність провини не звільняє порушника від необхідності припинити використання контрафакта, а також не виключає застосування до нього санкцій.
Відповідно, якщо раніше покарання застосовувалося лише до юридичних осіб - користувачів контрафакту, то тепер ця практика розповсюдиться і на простих громадян.
Так, людині, що використовує контрафакт неусвідомлено, можуть знизити суму штрафу, але не звільнити від нього зовсім. У разі усвідомленого порушення штраф складе від 10 тис. до 5 млн. руб.
Користувача можуть оштрафувати, навіть якщо він доведе, що не знав про нелегальність ПО, встановленого на його домашньому ПК.
Фізичних осіб штрафуватимуть за розміщення і завантаження контрафакта в мережах і на хостингах, навіть якщо вони не знали, що розміщують і завантажують піратські копії.
Від “Аратти”. Цікаве повідомлення із вільної і демократичної країни. Ну хоча, можливо, трішечки поліційної.
Нам чомусь пригадався роман Джорджа Оруела “1984”. А вам?