Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Москві продовжують твердити про міфічні $400

Газоват 6062 перегляди

Опубліковано - 1.12.2008 14:13 | Всі новини | Версія для друку

У Москві продовжують твердити про міфічні $400
У Москві продовжують твердити про міфічні $400
Перебої в Україні з обміном гривні на долари - не привід для відстрочки виплати боргу “Газпрому” за поставлений газ.

Про це заявив офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов в ефірі програми «Вести» телеканалу "Росія".

Так він прокоментував сьогоднішню заяву глави правління НАК «Нафтогазу України» Олега Дубини щодо проблем, які виникли в української сторони з переведенням наявних коштів в гривнях в долари для виплат «Газпрому» поточної заборгованості за поставки російського газу.

«А кому тепер легко?» - підкреслив Купріянов, нагадавши, що «Газпром» направив до Києва пропозицію зробити передоплату за транзит російського газу наступного року. Ці кошти, пояснив Купріянов, зрозуміло, обчислюються в доларах.

За його словами, «Газпром» вже одержав першу частину українського боргу за поставки газу, якщо у понеділок Україна погасить заборгованість за вересень і частину жовтня, у вівторок почнуться переговори з нею про подальшу співпрацю.

«Перші платежі ми вже бачимо, поки це не вся сума, про яку ми домовлялися. Ми розраховуємо, що 1 грудня, як було домовлено, ми одержимо борги за вересень, одержимо частину жовтня, і другого числа ми зможемо почати переговори про подальшу співпрацю», - сказав Купріянов.

У випадку, якщо Україна погасить до 1 січня 2009 року заборгованість в повному об`ємі, "Газпром" зможе "перейти на прямі довгострокові контракти з "Нафтогазом України", і ми на це розраховуємо", повідомив офіційний представник «Газпрому».

"Треба зазначити, що «Газпром» пропонує українським колегам допомогу: ми готові зробити передоплату за транзит газу через територію України за майбутній період, це могло б бути істотною підмогою в погашенні боргу", - заявив Купріянов.

Проте, газовий монополіст як і раніше не збирається знижувати ціну спеціально для українських сусідів.

"До тих пір, поки не буде погашена заборгованість, єдина ціна за газ, про яку ми можемо говорити, - це ціна, що відповідає європейській - близько 400 доларів. Ми вбачаємо своє завдання в тому, щоб всі проблемні питання з українськими колегами врегулювати до Нового року", - підкреслив Купріянов.

Від “Аратти”: як послухати російських газпрмівців, то найбільший й найлютішій їхній ворог - виключно українські споживачі. Вони, підступні українці, або крадуть, або хронічно не розраховуться. І це, власне, й є матеріальне відображення російського розуміння дружби із братнім українським народом.

Нібито в самій Росії із взаєморозрахунками все горазд. Проте, навіть не у тому справа. Справа у тому, що наразі діє схема розрахунків за фактом споживання. І, власне затримка проплати 1-2 місяці не вважається боргом. Це, якщо із ринку не потрібно прибрати посередників із, м'яко кажучи, сумнівною репутацією. А прибирати, очевидно - бажання немає, бо грошики, без сумніву, оминають російську державну кишеню, осідаючи у чиновницьких.

Та й під цю музику, можна з України двічі зідрати "борг" за одне й те ж. Або взагалі, невідомо за що. Осболиво взимку.

І виставити $400 за тисячу кубів, назвавши їх європейською ціною. Хоча нині у Європі таких цін просто не існує - бо нафта подешевшала більш, ніж вдвічі.

Та хіба на це зважають? Монополіст, яким стала Росія завдяки Кучмі і Януковичу, він на те й монополіст, аби ставити умову: або я правий, або у тебе - будуть проблеми.

Проте, українська влада повадить себе зовсім неадекватно, борсаючисть у тому всьому. Ви, чули, наприклад, аби компетентні органи зацікавилися: із якого такого дива Кучма і Янукович підписували документи, які нанесли суттєвої шкоди українській державі? Ми - не чули. Хоча підозрюємо, що у цих осіб був цілком реальний матеріальний інтерес.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.