Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Результат дослідження: “омолоджуючі креми” не працюють

Охорона здоров`я 7681 перегляд

Опубліковано - 2.12.2008 03:02 | Всі новини | Версія для друку

Антиокислювачі не можуть ні загальмувати, ні зупинити процес старіння
Антиокислювачі не можуть ні загальмувати, ні зупинити процес старіння
“Омолоджуючі” дієти і креми, розробники яких обіцяють загальмувати старіння, можливо, є марними. Вчені з Університетського коледжу в Лондоні провели досліди на хробаках-нематодах, на пошкоджені тканини яких наносився “омолоджуючий” крем.

При цьому крем на тривалість життя хробаків ніяк не впливав, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Згідно з висновками вчених, які викладені у статті в журналі Genes and Development, немає жодних свідоцтв того, що "омолоджуючі" креми уповільнюють процес старіння.

Ідея про те, що це взагалі можливо, з'явилася в 1956 році, коли була висунута теорія, згідно з якою старіння відбувається через накопичення молекул, пошкоджених супероксидами, циркулюючими в тілі людини. Цей процес називається окислювальним стресом.

Передбачалося, що антиокислювачі зменшують дію супероксидів на організм людини. Експерти Університетського коледжу вважають, що багато досліджень, направлених на доказ цієї теорії, були непереконливими.

Хробаки нематоди є хорошим об'єктом для подібних досліджень, оскільки в їх організмах є багато генів, які є і в людини. Група вчених під керівництвом доктора Девіда Джемса генетичним шляхом добилася того, що організми нематодов дістали можливість очищатися від надлишку супероксидів.

Якщо теорія "омолоджування" вірна, це привело б до того, що тривалість життя цих черв'яків була б довшою, ніж у їх "неомолоджених" побратимів. Проте цього не відбулося. Учені прийшли до висновку, що окислювальний стрес не грає такої великої ролі в процесі старіння, як вважалося раніше.

За словами доктора Джема, основні механізми старіння не відомі досі, оскільки теорія, що існувала 50 років, виявилась невірною. Девід Джем вважає, що здорова, збалансована дієта може зменшити ризик таких захворювань, як рак, діабет і остеопороз, але антиокислювачі не можуть ні загальмувати, ні зупинити процес старіння.

Нагадаємо, влітку вчені заявили, що корисність червоного вина криється в шкірці червоного винограду, в якій міститься хімічна речовина ресвератрол, що продовжує життя. За словами професора Гарвадської Медичної Школи доктора Девіда Сінклера, хімічну речовину містить сильнодіючий противіковий компонент. Також він додав, що миші, на яких в експериментальних умовах був випробуваний ресвератрол, "живуть довше, у них виробляється імунітет до багатьох захворювань, зокрема, до діабету, раку і хвороби Альцгеймера, вони також не схильні до ожиріння", повідомляє NEWSru.

Вчені також навчилися зупиняти процес старіння шкіри і викликати її омолодження. Дослідницька група зі Стенфордської медичної школи в Каліфорнії провела низку експериментів з мишами, в ході яких їм вдалося "омолодити" шкіру гризунів шляхом блокування певного гена. За отриманими даними, ключову роль в процесі старіння грає протеїн NF-kappa-B, який регулює діяльність деяких інших генів, роблячи їх більш-менш активними.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.