Фото Андрія КРАВЧЕНКА, УНІАН |
Про це повідомив виконуючий обов’язки генерального директора ДП «Завод ім. Малишева Олексій ПІДГОРНИЙ, коментуючи відправку чергової партії в 10 одиниць БМ «Булат» до діючих частин української армії.
«Сьогодні ми здійснюємо поставку ще десяти «Булатів» у додаток до відправлених раніше машин і цим самим завершуємо виконання військового замовлення 2008-го року», - сказав О.ПІДГОРНИЙ.
«Контракт, вартість якого становить близько 100 млн. грн., виконаний достроково, - сказав він і нагадав, що перші 10 машин БМ «Булат» були відвантажені в армію ще наприкінці вересня цього року.
За словами О.ПІДГОРНОГО, всі роботи з глибокої модернізації вітчизняного танка Т-64Б, який стоїть на озброєнні ЗСУ, у бойову машину «Булат» проходили в рамках контракту, підписаного 30 листопада 2007 р.
«У ході заводських робіт, - сказав керівник заводу, - БМ «Булат» зазнає серйозних змін – машина отримує максимальне підвищення по всіх основних характеристиках танка – бойовій міці, захисту і мобільності. Він нагадав, що на «Булат» встановлюється дизель 5ТДФМ потужністю 850 к.с., новий комплекс керування вогнем, а також удосконалена система вмонтованого динамічного захисту.
«Фактично це новий танк, що відповідає всім вимогам до сучасних машин такого типу», - наголосив О.ПІДГОРНИЙ.
За словами головного інженера ДП «Завод ім. Малишева» Костянтина ІСЯКА, підприємство має достатні потужності для нарощення обсягів випуску БМ «Булат», і при належному фінансуванні «можна б було легко випускати 30-40 машин на рік, а з часом і до сотні таких танків».
Керівники заводу висловили подяку українським підприємствам, зокрема, ВАТ «Хартрон», Харківському електро-механічному заводу, заводу ім. Шевченка (Харків), а також черкаському заводу «Фотоприлад», які беруть участь у комплектуванні «Булатів».
К.ІСЯК відзначив, що на сьогодні всі малишевські танки «мають 100-відсоткову українську комплектацію».
Як заявив начальник військового представництва Міноборони України Сергій СУПРУН, «танки «Булат» відмінної якості, всі умови контракту виконані повністю, і військові цілком задоволені».
О.ПІДГОРНИЙ повідомив, що в рамках програми оновлення бронетанкового парку ЗСУ останніми роками завод ім. Малишева виготував і відправив до української армії загалом 56 машин БМ «Булат» (партії по 17, 19 і 20 одиниць відповідно).
При цьому керівник заводу висловив сподівання, що «фінансування проекту буде продовжене».
Як повідомляв УНІАН, першу партію в 10 одиниць БМ «Булат» за контрактом 2008 року завод ім. Малишева виготував і відправив наприкінці вересня ц.р.
Довідка УНІАН. ДП «Завод ім. Малишева» - головний виробник бронетехніки в Україні. У співробітництві з Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова та Харківським конструкторським бюро з двигунобудування підприємство випускає сучасні зразки спеціальних гусеничних та колісних машин військового призначення, а також пропонує програми модернізації техніки, яка є на озброєнні багатьох країн світу. Основні напрямки виробництва ДП «Завод ім. Малишева»: важка бронетехніка (ОБТ «Оплот», БРЕМ-84, модернізація танків Т-64, Т-72, Т-54/55/62), легка бронетехніка (БТР-3У, БТР-4, БТР «Дозор-Б», модернізація БТР-60/70, БТР-50, БМП-2), бойові модулі для легкої бронетехніки (БАУ-23, «Грім»).
ДП «Завод ім. Малишева» приступив до модернізації Т-64Б в 2004 р. на замовлення Міноборони України. Після модернізації танк отримує найменування «БМ «Булат». Програма модернізації розроблена ХКБМ ім. Морозова – провідною та координуючою організацією з розробки бронетанкової техніки та артилерії України. Головним виконавцем держзамовлення виступає ДП «Завод ім. Малишева». В реалізації проекту беруть участь підприємства концерну «Бронетехніка України».
Основні параметри БМ «Булат»: екіпаж – 3 ос., бойова маса – 45 т, гармата калібру 125 мм, спарений кулемет 7,62 мм, зенітний кулемет 12,7 мм. Комплексний додатковий захист забезпечує посилення захисту корпусу та башти за рахунок установки накладної броні, ВДЗ та бортових екранів з елементами ДЗ «Ніж» від бронебійних підкаліберних снарядів у 1,45 рази, від кумулятивних - у 2 рази. На танк встановлюється дизель 5ТДФМ потужністю 850 к.с. (можлива установка двигуна 1000 к.с.), швидкість по шосе 60-65 км/год., запас ходу 600 км, максимальна температура повітря, при якій можлива експлуатація, – до 55°С. Після модернізації комплекс керування вогнем БМ «Булат» перевищує за своїми характеристиками ККВ танка Т-80УД. Проект модернізації Т-64Б розрахований на 10 років і передбачає створення близько 400 БМ «Булат».