Аратта - На головну

16 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Клімат на Марсі змінювався через кут нахилу планети. Землю чекає те саме

У світі науки 8468 переглядів

Опубліковано - 7.12.2008 22:29 | Всі новини | Версія для друку

Клімат на Марсі змінювався через кут нахилу планети. Землю чекає те саме
Клімат на Марсі змінювався через кут нахилу планети. Землю чекає те саме
Учені виявили ще один аргумент на користь схожості Землі і Марсу. Нові знімки, отримані за допомогою орбітального марсіанського апарату Mars Reconnaissance Orbiter, виявили сліди кліматичних змін на Марсі.

Явища, які привели до кліматичних змін на планеті, спостерігаються і на Землі.

За словами дослідників з каліфорнійського Університету технологій, кліматичні зміни на Марсі були спровоковані зміною кута нахилу планети при її русі навколо Сонця. Простіше кажучи, Марс, під час свого руху по орбіті навколо Сонця трохи розгойдується з одного боку в інший. Точною такий же процес у минулому неодноразово провокував зміни клімату і на нашій планеті.

"Коли рівень осьового нахилу планети міняється, то можна чекати перерозподілу потоків вуглекислого газу від полюсів до екватора, крім того зі зміною нахилу можна чекати і драматичніших змін", - говорить Кевін Люіс, один з учасників досліджень, повідомляє cybersecurity.ru.

Відзначимо, що на наший планеті кут нахилу орбіти змінюється, так за останніх 40 000 років Земля "розгойдувалася" від 22,1 до 24,5 градуса - зараз кут нахилу складає 23,5 градуса. Коливання на Землі викликали глобальні зміни клімату, настання льодовикових періодів і періодів потепління.

За словами учених, на Землі, також як і на Марсі від нахилу залежить кількість падаючого сонячного світла.

Mars Reconnaissance Orbiter за допомогою низки високоточних наукових інструментів зробив стерео-топографічні карти гірського ландшафту регіону Аравійських Земель на Марсі. Особливу увагу звертали на 4 кратери, розташовані там.

Дослідники ретельно проаналізували шари кам'яних відкладень осадкових порід з метою виявлення характерних шарів, що формувалися в різних кліматичних умовах.

Більшість виявлених шарів були від 2 до 10 метрів в товщину, що говорить про те, що вони формувалися впродовж приблизно 100 000 років кожен, нові шари з новою композицією і новим складом формувалися вже в змінених кліматичних умовах.

"Ці цикли - результат зміни кута нахилу Марса. В результаті його зміни змінюється лінія сонячного світла між полюсами і змінюється клімат на всій планеті", - говорить Кевін Люіс.

Учені також відзначають, що нарівні з циклами в 100 000 років на Марсі зафіксовані і наслідки глобальніших змін нахилу планети, які відбуваються приблизно кожні мільйон років.

При цьому, в даному випадку фахівці говорять про динамічні процеси вже в самій Сонячній системі, які чинять вплив як на Марс і Землю, так і на інші планети.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.