Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фізична активність необхідна для здоров`я!

Охорона здоров`я 10504 перегляди

Опубліковано - 8.08.2006 14:09 | Всі новини | Версія для друку

Фізична активність необхідна для здоров`я!
Фізична активність необхідна для здоров`я!
Літо – хороша пора року для фізичної активності на повітрі: плавання, піших прогулянок, катання на велосипеді, садівництва і т.д. Необхідність у фізичних вправах існує і взимку, коли ми стаємо малорухливими, ймовірно через холод.

Численні дослідження доводять, що вправи захищають нас від багатьох часто виникаючих проблем зі здоров'ям.

Дійсно, регулярна фізична активність знижує ризик гіпертонії на 8-10%. Крім того, вона скорочує вірогідність смерті від інфаркту міокарда протягом подальших трьох років, знижує ризик ангіни, затримує розвиток атеросклерозу, покращує самопочуття.

Деякі дослідження показали, що люди, які ведуть активний спосіб життя, значно рідше захворюють раком (молочної залози, простати, легенів), ніж пасивні. З цього приводу існує декілька гіпотез:
  1. Вправи зменшують кількість заліза в крові, яке сприяє утворенню вільних радикалів, що ушкоджують клітини.

  2. Фізична діяльність стимулює роботу шлунку, що скорочує час контакту канцерогенних речовин, які містяться в екскрементах, із слизистою оболонкою шлунка.

  3. Вправи зменшують кількість естрогену і прогестерону в крові, знижуючи, таким чином, ризик розвитку раку молочної залози у жінок і раку простати у чоловіків.

  4. Вправи стимулюють імунну систему і особливо лейкоцити, що знищують ракові клітки.

Люди, які лікуються від раку, також вдаються до фізичної активності. Дослідження довели, що такі хворі почувають себе набагато краще фізично й психічно, якщо займаються фізичними вправами. До недавнього часу, багато фахівців вважали, що вправи можуть привести до деформації суглобів у хворих артритом і тому рекомендували їм повний спокій. Сьогодні доведено, що комплекси спеціальних вправ абсолютно не шкодять суглобам.

У астматиків короткочасні вправи можуть привести до нападів. Проте, тривалі вправи, навпаки, зменшують їх кількість. Крім того, фізична активність покращує роботу серця і органів дихання.

Укріплюючи скелетні м'язи, фізичні навантаження запобігають остеопорозу – зниженню щільності кісткової тканини. Для профілактики і лікування цього симптому приймають їжу, збагачену кальцієм. Тренування покращує координацію, рівновагу і рефлекси.

Фізична активність попереджає розвиток діабету у дорослих (діабет групи II), зменшує кількість цукру в крові. Регулярне виконання вправ сприяє нормалізації маси тіла, а 80% повних людей, які страждають діабетом, знижує вміст в крові холестерину.

Серед інших захворювань, ризик яких зменшується, завдяки фізичній активності, можна відзначити розсіяний склероз, м'язову дистрофію, емфізему легенів, ниркову недостатність.

Рекомендовані навантаження при деяких захворюваннях

Хвороби серця: Ходьба, біг підтюпцем, їзда на велосипеді, аеробіка. Одне тренування тривалістю 20-30 хвилин три рази на тиждень в помірному ритмі зменшує ризик розвитку серцевих захворювань на 50%.
Рак: Ходьба, біг підтюпцем і плавання, враховуючи фізичний стан людини.

Артрит: Для людей, що страждають легкою формою хвороби, підходять майже будь-які вправи, за винятком тих, де є ризик удару. Для тих, у кого серйозніша форма, рекомендуємо вправи на гнучкість і плавання.

Астма: Хороші всі типи вправ. Головне - добре розігрітися і уникати низьких температур і холодного повітря.

Остеопороз: Швидка ходьба 15-20 хвилин в день. Уникати вправ, де є ризик падіння або зіткнення, а також вправ, де потрібно згинатися в тулубі.

Діабет: Підходять всі вправи, тільки необхідний контроль вмісту цукру в крові.

В світлі цих фактів стає ясно, що вправи в рівній мірі важливі як для фізичного, так і для психічного здоров'я.

Отже, йдіть і отримуйте користь від літа!

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.