Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Сумщині з`явився новий заповідник

Туризм Регіон: Сумська область 25124 перегляди

Опубліковано - 8.08.2006 20:19 | Всі новини | Версія для друку

Останній кошовий отаман Запорозької Січі Петро Калнишевський
Останній кошовий отаман Запорозької Січі Петро Калнишевський
Днями визначні пам`ятки Роменського і Недригайлівського районів стали державним історико-культурним заповідником «Посулля».

До нього увійшли Роменський краєзнавчий музей, скіфські кургани, пам'ятник останньому кошовому отаману Запорізької Січі Калнишевському і дерев'яна церква Святої Трійці, яку зараз відроджують на батьківщині Калнишевського (с. Пустовійтівка).

Заповідник був створений постановою Кабміну від 26 липня 2006 року. Документ прийнятий в рамках виконання розпорядження Президента «Про заходи з увічнення пам'яті останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського».

Управляє заповідником, згідно з постановою Кабміну, Сумська облдержадміністрація, яка до 2008 року повинна розробити генеральний план його розвитку.

Нагадаємо: Петро Калнишевський народився 1691 року в з. Пустовійтівка Роменської сотні Лубенського полку. Юнаком потрапив на Січ. В 1762 козацька рада вибирає його кошовим отаманом Запорізької Січі. В 1775 році російські війська оточили Січ. Калнишевський пішов на переговори, намагаючись вирішити конфлікт без кровопролиття, але був схоплений, закутий в кайдани і відправлений до Москви, а потім засуджений до довічного ув’язнення в Соловецькому монастирі, де і помер в 1803 р.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Туризм»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.