![]() |
На курорті Залізний Порт жахлива екологічна ситуація |
Тривалий час селищна рада безсистемно роздавала ділянки землі у забороненій для будівництва зоні уздовж моря, не піклуючися про екологічний стан.
Оформлені як невеличкі приватні будиночки, там виросли понад дві сотні приватних кількаповерхових пансіонатів, в яких за сезон відпочивають десятки тисяч людей. Але інтереси господарів пансіонатів і природоохоронців виявились протилежними.
Колишній учитель Віталій Павленко після виходу на пенсію організував сімейний бізнес. Усі свої заощадження він вклав у приватний будинок на морі, де передбачив два десятки кімнат для прийому відпочивальників. Після чотирьох років роботи Віталій Павлович дізнався, що є мало не головним порушником закону. Адже за новими нормами його будинок вважається міні-пансіонатом. Господар не проти узаконити своє житло. Але не розуміє, за що його постійно штрафують, адже постійно справно платив усі необхідні платежі та податки.
Віталій Павленко, власник приватного пансіонату:
- Коли перший раз приходили і брали документи, – чому того немає, чому цього немає. Я не проти оплати, декларацію ми заповнили, сплатили гроші. Ну і штрафи сплатили. Оформлятимемо документи, тому що я розумію, щоб було все законно.
Перевіряючі упевнені, що власник цього пансіонату і багато його колег не зовсім щирі, бо свідомо порушували закон. Адже приватні господарі нехтують навіть тими нормами санітарії, які передбачені для індивідуальної забудови. Щоправда більше звинувачують не приватників, а селищну раду, що давала згоду на незаконне будівництвою.
Микола Данилюк, облуправління архітектури і містобудування:
- В даному випадку ми стоїмо на вигрібній ямі, яка перекрита канальними плитами, що є порушенням. Вона не може бути тут. Тут має бути тільки централізована каналізація. І навіть ті, хто будував цей будинок незаконно, без проекту, вони самі себе будуть підтоплювати стічними водами.
Центральна каналізація в Залізному Порту відсутня, тому усі нечистоти щоденно забруднюють море. І якщо не буде вжито конкретних заходів – курорт тут закриють. Єдиний вихід – втілити у життя Генеральний план забудови Залізного порту, який передбачає будівництво очисних споруд за колективний кошт. Його розробили 2 роки тому і рівно стільки ж депутати селищної ради відмовляються його ухвалювати. Чому – тут подейкують про певну зацікавленість самих народних обранців. А от екологи готові до рішучих дій. І саме існування курорту під загрозою.