ГПУ вважає, що платний в’їзд до столиці - це вже занадто |
Про це він сказав сьогодні на брифінгу.
«Я як юрист вважаю це рішення незаконним. Це порушує права громадян. Такі збори не повинні стягуватися з народу», - сказав Кудрявцев.
При цьому він відзначив, що таку плату повинен передбачати закон, і вона не повинна вводитися Київрадою.
Як повідомлялося раніше, 22 січня Київрада вирішила ввести плату за в’їзд на територію Києва незареєстрованих у місті, тобто транзитних автомобілів.
Цим рішенням Київрада доручила Київській міській державній адміністрації визначити розмір компенсаційного збору на 8 основних в’їздах у столицю - Дніпропетровському, Бориспільському, Вишгородському, Гостомельському, Чернігівському, Житомирському, Овруцькому та Одеському.
Від “Аратти”: згідно із чинним законом "Про прокуратуру", прокурор повинен не висловлюватися публічно, "як юрист", а побачивши порушення закону вжити заходів, аби негайно припинити це порушення. В даному випадку у арсеналі прокурора є: внесення протесту на рішення Київради; внесення припису із вимогою скасувати акт самоврядування, який порушує закон; подання позову у суд і у такий спосіб скасування незаконного акту органу місцевого самоврядування. Більш того, у разі, якщо прокурор не вжив заходів реагування - то чинне законодавство кваліфікує такі дії, як бездіяльність.
А в даному випадку - мовиться не тільки про намір незаконного вилучення грошей у громадян, а й планування використання великих сум громадських грошей не за призначенням. У разі, якщо прокуратура буде лише коментувати зазначене рішення, "як юристи", а не здійснювати процесуальних дій, відповідно до закону - то це вже буде злочинна бездіяльність, оскільки незаконне рішення завдасть матеріальної шкоди інтересам громадян та суспільства.
До речі, щось не чутно прокуратури у ще одній практично аналогічній проблемі: незаконному підняттю КМДА тарифів на проїзд у громадському транспорті та комірного для юридичних осіб. І в цьому випадку, у бездіяльності прокуратури вже в навності ознаки кримінального злочину.