Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У бджіл виявили здатність впізнавати людей в обличчя

У світі науки 8864 перегляди

Опубліковано - 27.01.2009 10:12 | Всі новини | Версія для друку

Якщо бджіл “знайомили” з двома проекціями обличчя, то вони впізнавали його в третій. Зображення авторів дослідження
Якщо бджіл “знайомили” з двома проекціями обличчя, то вони впізнавали його в третій. Зображення авторів дослідження
Медоносні бджоли, як виявилося, здатні розпізнавати обличчя людини, навіть якщо вони ніколи не бачили його під таким кутом. Експерименти, які дозволили вченим дійти до подібного висновку, описані в прес-релізі Університету Монаша.

Дослідники навчали бджіл розпізнавати обличчя, використовуючи досліди з нагородженням (якщо бджола підлітала до правильного обличчя, вона отримувала шматочок цукру) або покаранням (за невірний вибір комасі "пропонувалося" спробувати гіркий розчин). Зображення обличччя показували бджолам на плоскому екрані під різними кутами.

Після того, як комахи навчилися розпізнавати конкретне обличчя, дослідники провели серію контрольних дослідів. Виявилось, що бджоли, які бачили зображення обличчя в анфас і під кутом 60 градусів, здатні пізнати цю особу, повернену до них на 30 градусів. Комахи, "знайомі" тільки з однією проекцією обличчя, не могли пізнати його під іншим кутом.

Поки дослідники не можуть відповісти на питання, як саме бджоли розпізнають обличчя в іншій проекції. Комахи можуть або "виводити" усереднений портрет, або "в думках" повертати обличчя, що з'явилася в новому ракурсі, до вже знайомого положення.

Як підкреслюють учені, важливість їх роботи полягає в доказі факту, що бджоли з їх маленьким мозком (близько 0,01 відсотка від мозку людини) здатні вирішувати такі складні завдання. Якщо біологам вдасться зрозуміти принцип його організації, в перспективі (ймовірно, віддаленою) він може стати основою створення систем штучного інтелекту. На цей час всі вони погано справляються із завданнями розпізнавання складних об'єктів під різними кутами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.