![]() |
Луганчанам - від влади регіоналів. Покращення добробуту вже сьогодні |
Згідно звітів Управління житлово-комунального господарства, на сьогоднішній день рівень проплат складає 18%, тоді як енергопостачальні підприємства вимагають 100% оплати, повідомила прес-служба НС.
У «чорний список» вже потрапили 12 кооперативних будинків, саме з них і почнеться відключення тепла.
- Наскільки це рішення правомірне? Міські власті посилаються на ст.25 Закону України «Про теплопостачання», - коментує ситуацію, що склалася, глава Луганської обласної організації «Народна самооборона» Аліна Толстоватенко. – Дійсно, в законі сказано, що теплопостачальні організації мають право обмежувати або зупиняти подачу теплової енергії споживачам у разі заборгованості за спожиту теплоенергию в порядку, встановленому законодавством, тобто після письмового попередження, відправленого не пізніше, ніж за три робочих дні. У випадку відмови споживача сплачувати використання теплової енергії, борг вилучається в судовому порядку.
Незрозумілим залишається, що робити тим мешканцям, які справно платять по рахунках? Адже в їхніх квартирах теж буде холодно. Згідно статті 19 Закону України «Про Житлово-комунальні послуги», послуги (в даному випадку теплова енергія) повинні поставлятися споживачам безперебійно.
Є ще один момент, на який міські власті вважають за краще не звертати уваги: чи відповідає якість послуг, що надаються, нормам? У деяких квартирах температура повітря не піднімається вище 15 градусів, при обов'язкових 18 градусах.
У будь-якому випадку, добросовісні платники не повинні страждати від того, що в їхньому будинку хтось ухиляється від сплати рахунків за комунальні послуги.
Замість післямови. Пам'ятаєте, із яким гаслом йшла на вибори Партія регіонів? Нагадаємо: "Зростання добробуту кожного вже сьогодні!". І луганчани, як і решта виборців східних і південних регіонів повірили у той лохотрон, віддавши місцеву владу регіоналам та їхнім союзникам. І вже сьогодні ми наочно бачимо, що добробут зріс настільки, що виборцям треба щоденно обирати: чи купити їжу, чи сплатити віртуальні комунальні послуги.
А що ж влада? А влада набиває свої кишені із громадської скарбниці та торочить про російську мову чи НАТО, чи ще якусь беліберду, від якої - ні ситим, ні одягненим не будеш.
І ми переконані, що приклад Луганська - типовий для всієї України. Бо пройдисвіти, аби отримати корито, зіштовхнули українців лобами, втюхавши, що ми різні. Звісно, ми різні, але проблема в нас спільна - влада клептоманів та патологічних брехунів. І цю пролему, очевидно, - варто розпочинати вирішувати вже сьогодні. Бо завтра - нас можуть пустити, вибачте, як кажуть, голими в Африку. Ні?