Наївняк. Севастопольці думають, що Ахметов слухатиметься Чорномирдіна |
Ініціативна група громадян, що представляє Раду екологічних організацій Севастополя, надіслала лист послові Російської Федерації в Україні Віктору Черномирдіну з проханням захистити місто від будівництва вугільного терміналу (універсального перевалочного комплексу), яке планує здійснити компанія «Авліта», що входить в холдинг «Метінвест», який належить Рінату Ахметову.
Аналогічні листи направлені на адресу міських властей, президента Ющенка і Кабінету міністрів, повідомляє міський телеканал НТС.
31 січня в Севастополі відбудуться громадські слухання, присвячені будівництву терміналу.
Газета «Слава Севастополя» назвала їх «екологічними посиденьками» у зв'язку з тим, що проект об'єкту ще не готовий, і тому немає предмету обговорення.
Заступник голови міськради Юрій Дойніков в ефірі севастопольського телебачення заявив, що, хоча міськрада з розумінням віднеслася до ініціативи громадян і розпорядилася безкоштовно виділити зал для проведення заходу, документів, що регламентують порядок загальноміських слухань, не існує. Вони будуть розглянуті тільки на лютневій сесії міськради.
Проте організатори заходу пояснюють свою ініціативу тим, що проведені влітку минулого року за ініціативою «Авліти» в Нахімовському районі передпроектні слухання були нелегітимними. Присутні на них громадяни не були севастопольцями, а доповідь про екологічні наслідки була опублікована тільки через три дні після проведення слухань.
«Слухання відбудуться у будь-якому випадку. Законодавча база для їх проведення є. Є гарантія, що це будуть дійсно народні слухання, що буде врахована воля севастопольців», - заявила голова Ради екологічних організацій Маргарита Литвиненко.
Від “Аратти”: ми, власне, щось не зрозуміли: або нардеп Партії регіонів змінив громадянство, або автори чолобітної не в курсі, що мешкають в Україні, яка аж ніяк не Росія.
Втім, сам факт того, що громадяни України зветаються до Посла іноземної держави - свідчить про те, що у місті досі немає української державної влади.
А яка ж влада у Севастополі? Судячи із процитованих представників місцевої влади - чиновницько-кримінальна. Бо українські службовці і депутати мають знати, що в Україні є закон, який регламентує вирішення подібних суперечок: шляхом місцевого референдуму. Бо так звані слухання - це звичайнісіньке окозамилювання, винайдене клерками.
Фактично, місцевий плебісцит, в якому бере участь все населення регіону, відповідно до реєстрації, а його результат - фіксується документально, є матеріальною фіксацією волі виборців. Отже, як для місцевого самоврядування - це легітимний механізм вивчення громадської думки, в тому числі, із спірних питань.
А чолобітні - це, вибачте, свідчення того, що севастопольці ще не стали хазяйвами у власній оселі. А там де немає хазяїна - завжди з'являються ахметови й коломойські.