Західні цінності породжують психічні захворювання |
Статистика показує, що 60% працівників страждають від "високої тривожності", а 65% відзначають стрімко зростаючий рівень психічних проблем.
Тим часом чисельність населення Японії скорочується, і уряд уперше визнав, що спад народжуваності пов'язаний з чинниками, що стосуються роботи. Керівники Японського інституту психічного здоров'я пов'язують ті ж чинники зі зростанням рівня депресії серед працюючих і рівнем самогубств, який залишається найвищим серед держав із високим статком.
Оплата й просування у залежності від заслуг викликають особливий неспокій, оскільки вони не вписуються в традиційну систему, засновану на старшинстві, яка панує в корпоративній Японії. У новій жорсткій атмосфері смертельної конкуренції між працівниками, стверджує Інститут населення і соціального страхування, молодь не відчуває достатньої фінансової стабільності, щоб створювати сім'ї.
Ця тенденція є гальмом для спроб японських компаній відповідати глобалізації шляхом введення робочих методів, наближених до американської і британської моделей. Велика кількість тимчасових співробітників, посилення готовності звільняти людей і нерівність оплати є їх зворотною стороною.
Прес-секретар Інституту психічного здоров'я заявив, що акцент на індивідуальних показниках призводить до сум'яття японських працівників, особливо тих, кому за 30. "У нових робочих моделях людей схильні індивідуалізувати, – сказав він. – Коли люди працювали командами, вони були щасливішими".