Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російські експерти вивчили сліди крові на дивані Пушкіна

Світ навколо нас 5597 переглядів

Опубліковано - 7.02.2009 19:34 | Всі новини | Версія для друку

Життя Пушкіна обірвалося 10 лютого 1837 року в його будинку в Санкт-Петербургу після дуелі с Дантесом 9 лютого на Чорній річці
Життя Пушкіна обірвалося 10 лютого 1837 року в його будинку в Санкт-Петербургу після дуелі с Дантесом 9 лютого на Чорній річці
Російські фахівці вивчили сліди крові на дивані з музею-квартири Олександра Пушкіна у Санкт-Петербурзі на предмет їхньої приналежності поетові.

Як повідомила завідувачка музеєм А.С. Пушкіна Галина Сєдова, Ленінградське обласне бюро судово-медичної експертизи зробило офіційний висновок про автентичність дивану з меморіального кабінету А. С. Пушкіна, на якому, як передбачається, поет помер після дуелі на Чорній річці.

Про це свідчать результати дослідження цього предмета.

За словами пушкініста, на даний момент відомо, що виявлені на поверхні дивану сліди крові мають давнє походження і, безумовно, належать чоловікові.

"Паралельно мною було проведено історичне дослідження, що дозволяє говорити про те, що диван дійсно належав Пушкіну, незважаючи на те, що у нього дуже заплутана історія. Тепер, є всі дані дозволяють говорити про те, що письменник помер на цьому дивані", - розповіла Сєдова.

За її словами, для того, щоб спростувати цю інформацію, необхідно знайти факти, які підтверджують, що на дивані міг померти інший чоловік.

Сєдова розповіла, що фахівці зробили 27 змивів із поверхні дивана, і тільки в одному були виявлені частинки крові, що належали чоловікові.

"Ні самі фахівці, ані ми по-справжньому не вірили у те, що може статися таке чудо ... і що-небудь буде знайдено. Нам зателефонували із бюро судово-медичної експертизи і сказали, що із 27 змивів в одному є слід крові", - сказала директор музею.

Вона підкреслила, що "кров була виявлена на дивані саме у тому місці, де був поранений поет".

"Це справді диво, тепер Пушкін став нам ближчим, і ніхто не буде сумніватися в автентичності дивану", - зазначила Сєдова.

Старий шкіряний диван роботи російських майстрів більше 70 років був одним із експонатів музею Пушкіна у Санкт-Петербурзі. Екскурсоводи зазначали, що на точно такому ж помирав письменник, однак того, що це був саме цей диван, не було доведено.

"Гостей музею завжди приваблював диван, на якому обірвалося життя Олександра Сергійовича. Його справжність, однак, викликала серйозні сумніви. Просто занадто часто він переходив із рук в руки. Із питанням про можливість проведення дослідження ми звернулися до фахівців міського Бюро судово-медичної експертизи", - сказала Сєдова.

"Якщо ця версія підтвердиться, то звичайний експонат може перетворитися на справжній артефакт", - додала Сєдова до результатів експертизи.

Офіційно результати судово-медичної експертизи та генетичний аналіз оприлюднять 9 лютого на спеціальному науковому засіданні.

У найближчий понеділок диван повернуть на його місце в експозиції Меморіального музею-квартири А.С. Пушкіна. Однак співпраця музейних працівників та експертів-криміналістів на цьому не закінчиться.

У Бюро судово-медичної експертизи заявили, що готові дослідити і жилет, у якому поет був під час дуелі (він також є музейним експонатом). Незважаючи на те, що кров Олександра Сергійовича пролилася майже 170 років тому, існує можливість провести генетичне дослідження плям. Для цього потрібно взяти зразки крові у нащадків Пушкіна.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.