![]() |
Мапа забруднення навколоземного простору. Зелені крапки - штучні супутники, червоні - уламки понад 10 см. |
На навколоземній орбіті зіткнулися два телекомунікаційні супутники.
Про це повідомляють інформагентства з посиланням на американські військові джерела.
За їхніми даними, один із супутників належав американській фірмі «Iridium», другий – уже виведений з експлуатації російський супутник зв’язку.
Інцидент стався приблизно на відстані 800 кілометрів над Сибіром. Вказівок на навмисне зіткнення космічних апаратів немає.
Наразі відомо, що на орбіті накопичилося тисячі великих уламків різноманітних супутників.
Діючим космічним апаратам доводиться постійно маневрувати, аби уникнути зіткнення. За даними НАСА, кожного тижня діючим апаратам доводиться, в середньому, 3000 разів змінювати траєкторію аби вціліти.
У серпні 2007 року американський "Шатл" не зміг ухилитися від титанового уламка розміром 2 мм, після чого він отримав дірку в корпусі розміром 8х14 мм.
Рекордсменом по засміченню земної орбіти є комуністичний Китай, який зробив "внесок" розміром більш як 40% від усього сміття. Його наздоганяють США і Росія - приблизно по 25%. На решту космічних держав припадає 7%.
Своє лідерство у засміченні околоземної орбіти КНР забезпечив, збивши свій штучний супутник 11 січня 2007 року. За офіційною версією, - пошкоджений.
Вчені побоюються, що у випадку, якщо КНР наздожене США і Росію у розвитку космічних технологій, то застосовувати їх буде ніде - міцний шар сміття не пропустить жодного літального апарату. Припускають, що й земллянам буде непереливки - великі уламки не сгорятимуть повністю у атмосфері і падатимуть, де прийдеться.
За матеріалами інформагенцій