У ФРН є спільна з Україною проблема - державний борг |
Це конституційне застереження передбачає обмеження боргів, які з огляду на фінансову кризу стають загрозою для стабільності держави. Починаючи з 2016 року уряд Німеччини зможе брати запозичення лише у надзвичайних ситуаціях.
При цьому обсяг заборгованості не має перевищувати 0,35 сотих процента від Внутрішнього валового продукту. Федеральні землі, починаючи з 2020 року, взагалі не матимуть права влізати у борги.
Тим часом Німеччина продовжує влізати у боргове ярмо, намагаючись здолати фінансову кризу. Бундестаг сьогодні розгляне другий пакет державної допомоги для пожвавлення економічної кон’юнктури обсягом у 50 мільярдів євро.
Серед основних заходів – державні інвестиції у розвиток інфраструктури, зниження податків і підприємницьких зборів, а також одноразова виплата для сімей – по сто євро на дитину.
Від “Аратти”: проглядаючи цю інформацію, чомусь одразу пригадалася істерика на Банковій, що трапилася у видатного економіста та фінасиста сучасності, який, за іронією долі, мусить виконувати обов'язки Президента, коли він коментував плітки про міфічний російський кредит.
Як бачимо, нині, в умовах кризи, влізають у борги всі держави, навіть такі потужні й процвітаючі, як ФРН. І, окремо підкреслимо, так само, як і український уряд намагаються не знижувати соціальні гарантії.
До речі, ви звернули увагу на "дрібничку"? Конституційне обмеження на зростання державного боргу ФРН набуде чинності з 2016 року, тобто тоді, коли за прогнозами фінасових аналітиків розпочнеться вихід із кризи та зростання виробництва.