В ООН стурбовані “нестримною” корупцією в правоохоронній системі України |
У доповіді висловлюється стурбованість "нестримною" корупцією в Україні, яка пронизує всю правоохоронну систему.
Члени робочої групи заявили, що стурбовані великою кількістю затримань, які відбуваються у країні, багато з яких не реєструються.
Однією з основних причин довільних затримань в Україні робоча група вважає зосередження повноважень у Генпрокуратурі, яка має функції як у сфері карного переслідування, так і в сфері нагляду.
Ще одною причиною є неефективна система захисту у кримінальних справах.
Члени робочої групи з довільних затримань за запрошенням уряду відвідали Україну наприкінці 2008 року.
Делегація зустрілася з представниками державних органів, громадянського суспільства, родичами осіб, що перебувають під вартою, співробітниками внутрішніх механізмів моніторингу і представниками міжнародних та регіональних організацій в Києві, Донецьку, Сімферополі, Севастополі, Львові, Ужгороді, Мукачевому та Чопі.
Члени групи провели особисті конфіденційні бесіди зі 138 особами, які перебувають під вартою, і близько 100 колективних бесід у 21 установі, де тримаються особи, позбавлені волі.
Представники ООН наголосили на хорошому рівні співпраці з боку уряду України і звернули увагу на різні реформи в системі відправлення правосуддя, проведені з часу проголошення країною незалежності в 1991 році.
Вони також висловили задоволення у зв'язку з існуванням низки механізмів моніторингу, таких як омбудсмен, мобільні групи з моніторингу і громадські ради, що виступають як інструменти боротьби з безпідставними затриманнями, хоча й зазначили, що існує потреба в подальшому зміцненні цих механізмів.
Примітно, що чиновники не лише попадаються на хабарах, а й самі вимагають їх. При цьому, незважаючи на активну боротьбу з корупцією, хабарництво продовжує процвітати.