Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Око бачить, а зуб - не йме. У Москві не вщухає газотрубна істерия

Газоват 6855 переглядів

Опубліковано - 26.03.2009 17:34 | Всі новини | Версія для друку

Око бачить, а зуб - не йме. У Москві не вщухає газотрубна істерия
Око бачить, а зуб - не йме. У Москві не вщухає газотрубна істерия
Підписана 23 березня в Брюсселі декларація про модернізацію української газотранспортної системи є недружнім кроком по відношенню до Росії з боку України і ЄС.

Про це сьогодні на брифінгу в Москві заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Андрій Нестеренко.

Він підкреслив, що Росія зацікавлена вести діалог з Україною з будь-яких питань, але така дискусія має проходити тільки на умовах пошани позицій один одного.

«Те, що відбулося в Брюсселі на форумі, – це був недружній крок по відношенню до Росії як з боку ЄС, так і з боку України, з керівництвом якої, починаючи з січня, щодо газових справ у нас було багато контактів», - сказав Нестеренко.

За його словами, в результаті таких контактів сторони вийшли на певне розуміння, але форум у Брюсселі показав, що не всі досягнуті домовленості дотримуються.

Нестеренко нагадав, що внаслідок цих подій Росія відклала на невизначений час проведення в Москві на початку квітня засідання Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії.

За словами представника МЗС РФ, у рамках цього засідання планувалося обговорити весь комплекс співпраці Росії і України в економічній сфері, включаючи енергетичні питання.

Як повідомлялося раніше, 23 березня на конференції в Брюсселі Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію про модернізацію газотранспортної системи.

У відповідь російська делегація залишила інвестиційну конференцію, заявивши, що Росію, по суті, виключили з обговорення цього важливого питання.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, коментуючи підсумки інвестиційної конференції з модернізації української ГТС, заявив, що Росія почне переглядати принципи відносин з країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви ігноруватимуться. А Україна, на його думку - взагалі просто киданула РФ.

Від “Аратти”: розратування Москви та хорове скиглення її утриманців у Києві цілком зрозуміле. Адже, кремлівські керманичі вже давно поклали око на українську ГТС, дерибан якої задумали ще при Кучмі і втілити в життя цей задум, активно допомогав тодішній прем'єр Віктор Янукович. Проте, афера зазнала фіаско.

Нині, у Брюсселі, Москва пропонувала новий варіант дерибану на двох: у вигляді міжнародного консорціуму. Проте, знову не сталося як гадалося - бо ЄС не зазіхає на українську власність, а лише прагне гарантій стабільної роботи ГТС, яка постачає паливо.

До речі, унікальна українська ГТС - нині чи не єдина, на яку у Москві можуть хіба що пускати слину. Більшість навіть європейських газопроводів є частковою а бо практично повною власністю "Газпрому".

Друге фіаско, яке піддає у Кремлі роздратування - це очевидний провал кампанії обхідних труб. Як показала у січні остання газова війна, вони не здатні навіть помітно замінити українську ГТС. Проте у Європі, замість інвестицій у російську фікс-ідею, тепер вирішили побудувати свою трубу - в обхід території Росії.

Зрозуміло, така нищівна поразка викличе тривалий лемент та спроби бряцання крантиками у Москві, яка після Брюсселю, втратила газову зброю, будемо сподіватися, назавжди.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.