![]() |
На Замковій горі представники древньослов`янської віри провели обряд православлення |
Близько двадцяти вірян оточили багаття та, звертаючися до Cонця, читали молитви й виконували розпорядження свого наставника.
Щонеділі киянка Радомира із донькою приходить на Замкову гору помолитися та вшанувати давніх слов'янських богів. Про людей ведичної віри жінка дізналася з Інтернету. Рік тому вона взяла участь у святкуванні ведистами свята Купала. Світогляд нових друзів, каже Радомира, їй припав до душі і тепер вона не пропускає жодного обряду.
Радомира, жриця рідної православної віри:
- Це якраз ті звичаї, ті спогади, які природні, які були нам дуже рідні та звичні, там діти мої сказали ми тут як вдома.
Виконуючи обряд, ведисти спочатку приносять у жертву богам хліб та молоко. А потім читають молитви над принесеною для обряду водою.
За словами Твердислава - наставника вірян - рідина здатна змінювати структуру, залежно від промовлених до неї слів.
Твердислав Філатов, ведуючий рідної православної віри:
- Якщо Ви кажете добрі, гарні слова, щирі, з любовю, світом, то і структура води стає правильною, гарною, так як треба, а якщо ви говорите погані слова, її структура ламається, і уже це, можна сказати, мертва вода.
Попивши освяченої води, віряни вкотре звернулися до Сонця. На цей раз, щоб закликати предків народитися заново. У такий спосіб, каже одна з учасниць дійства, можна вплинути на демографічну ситуацію у країні.
Арсенія, упорядник духовного центру:
- Там де панує ведичний світогляд, то там просто 4 міліарди живе людей зараз, а там де панує світогляд не ведичний, то там просто набагато менше людей. Можна шукати багато різних пояснень, а ми це пояснюємо дуже просто: бо там люди кличуть до повернення душі в яву, а тут їх ніхто не кличе і не жде.
День, на який у вірян припадає якесь свято, щороку змінюється, адже вираховують їх за місячним календарем. Наприклад, свято Нового року відзначають узимку в найкоротшу ніч. А розпочали відлік часу, як кажуть вірні, від дня заснування першої цивілізації на теренах Руси-України. За їхнім календарем, нині сім тисяч п'ятсот чотирнадцятий рік.