Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


До Майдану у Кишиневі не причетна жодна партія

Світ навколо нас 5051 перегляд

Опубліковано - 8.04.2009 00:39 | Всі новини | Версія для друку

До Майдану у Кишиневі не причетна жодна партія
До Майдану у Кишиневі не причетна жодна партія
У столиці Молдови відбуваються масові студентські демонстрації. Близько десяти тисяч молодих людей вийшли на вулиці Кишинева, аби продемонструвати своє невдоволення офіційними результатами парламентських виборів.

Студенти багатьох вищих навчальних закладів вийшли на вулиці, вимагаючи перерахунку голосів. Прибічники ліберальної опозиції не вірять офіційним даним, згідно з якими перемогу на виборах втретє поспіль здобули комуністи. Демонстранти налаштовані рішуче: закидали камінням і підпалили будівлю президентської канцелярії, потім взяли штурмом будівлю парламенту.

Своє невдоволення натовп демонстрував, викидаючи меблі з вікон депутатських офісів і спалюючи їх у великому багатті перед парламентом. Поліція здебільшого не втручається. Демонстрації проходять стихійно: протестувальники не мають жодних узгоджених вимог, дехто вигукує антикомуністичні гасла, деякі учасники демонстрації тримають в руках прапори Молдови і Європейського союзу.

Опозиція сподівається очолити стихійні протести

Акції протесту молоді не координує жодна з опозиційних партій, а молодь вийшла на вулиці на заклик низки громадських організацій. Однак політики, які вимагають проведення повторного голосування, вирішили скористатися невдоволенням людей і закликають «боротися до перемоги».

«Я вбачаю свій обов’язок у тому, аби стати на бік цих чудових молодих людей, які зрозуміли, чому важливо не сидіти, склавши руки, а висловити свою точку зору про результати виборів», - сказав кореспонденту «Німецької хвилі» лідер Ліберально-демократичної партії Владімір Філат.

Невизначеність щодо фальсифікацій

Щодо закидів опозиції про фальсифікацію результатів голосування на користь комуністів, речник кишинівського представництва Організації з безпеки і співробітництва в Європі Матті Сідорофф сказав: «Я не хотів би коментувати це, поки не оголошені остаточні офіційні результати голосування. Але очевидно, що між невдоволенням демонстрантів і достовірністю результатів є зв'язок. Більше я сказати не можу». ОБСЄ, за словами речника, контактує з усіма політичними силами із закликом зробити все можливе для припинення насильства.


За перебігом голосування у неділю стежили близько двохсот спостерігачів ОБСЄ. У понеділок голова представництва організації у Кишиневі Петрос Ефтиміу заявив, що «у цілому задоволений перебігом голосування, яке відбувалося переважно демократично». ОБСЄ офіційно розкритикувало лише недопущення до голосування 30 тисяч громадян Молдови, які проживають у Придністров’ї.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.