Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хроніка Майдану в Кишиневі. Комуністична влада вдалася до масових репресій

Світ навколо нас 6062 перегляди

Опубліковано - 15.04.2009 10:27 | Всі новини | Версія для друку

Хроніка Майдану в Кишиневі. Комуністична влада вдалася до масових репресій
Хроніка Майдану в Кишиневі. Комуністична влада вдалася до масових репресій
Молдавські правозахисники заявляють про масові випадки порушення прав осіб, заарештованих у зв‘язку із подіями 6-8 квітня у Кишиневі.

Про це йдеться відкритому листі правозахисників до Ради Європи, Європейської Комісії, ООН та інших організацій.

«Ми глибоко занепокоєні численними порушеннями прав людини, особливо - заарештованих осіб, зокрема, їх права на життя, права на незастосування тортур і жорстокого поводження, права на свободу та особисту недоторканність, права на справедливий суд, свободу зборів, асоціацій та свободу вираження. У відповідь на демонстрації, які розпочалися у Кишиневі 6 квітня і супроводжувалися актами насильства і вандалізму 7 квітня, влада розпочала кампанію масових арештів осіб, серед яких багато студентів», - підкреслюється в листі.

Згідно з даними, опублікованими Міністерством внутрішніх справ Молдови 11 квітня, в результаті масових заворушень були заарештовані 129 осіб, з них 88 отримали до двох тижнів адміністративного арешту, 22 особи були оштрафовані, 4 звільнили, доля ж 15 інших, за даними правозахисників, залишається невідомою. Також, відповідно до інформації МВС Молдови, стосовно 86 заарештованих осіб було відкрито кримінальне провадження. «Є достатньо підстав стверджувати, що опубліковані списки затриманих – неповні, адже деякі маніфестанти досі не вийшли на зв‘язок із родичами», - йдеться у повідомленні молдавських правозахисників.

За даними, які правозахисники зібрали стосовно ста осіб, заарештованих між 7 та 11 квітня, від їхніх адвокатів, друзів та родичів, багатьом демонстрантам не пояснили причину їхнього затримання; часто їх заарештовували люди у штатському одязі; інформацію про арешт не повідомляли родинам маніфестантів; затриманим не давали доступу до адвоката і допитували без присутності захисника. За свідченнями заарештованих, їх били і піддавали жорстокому і принизливому поводженню, попередні слухання справ відбувалися у поліцейських комісаріатах, а громадськості не надавали інформації про час та місце проведення таких слухань, засідання тривали по 10-15 хвилин, що не давало затриманим можливості надати аргументи для свого захисту.

Як інформують правозахисники, 11 квітня Генеральний поліцейський комісаріат Кишинева відмовив адвокатам та представникам Консультативної ради із запобігання тортурам (Національний превентивний механізм) у доступі до кількох поліцейських дільниць та пенітенціарних установ, звідки надходили тривожні сигнали. Після тригодинних переговорів і втручання омбудсмана правозахисникам дозволили відвідати тільки одну пенітенціарну установу.

Правозахисники нагадують, що, відповідно до міжнародного та національного законодавства, влада Молдови зобов‘язана поважати і захищати права своїх громадян, і закликають представників міжнародних організацій приїхати до країни, щоб «оцінити ситуацію на місці і вимагати від молдавської влади зупинити порушення прав людини та поважати верховенство права в країні».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.