Кризові рішення. Підприємці-спрощенці рятуватимуть пенсіонерів |
Про це повідомила міністр праці і соціальної політики України Людмила Денісова сьогодні журналістам у Кабінеті міністрів, коментуючи вчорашнє рішення уряду про збалансування бюджету Пенсійного фонду.
«Ми вважаємо, що має бути соціальна справедливість по відношенню до всіх людей, у тому числі і в оплаті внесків. Кожен повинен себе страхувати на випадок пенсії. У нас сьогодні пенсійне страхування, тому ті кошти, які вони заплатять, - це мінімальний внесок, який сьогодні складає 208 грн..», - сказала Денісова.
Міністр уточнила, що на даний час за спрощеною системою свої відрахування до Пенсійного фонду здійснюють 1,392 млн. громадян. При цьому на даний час єдиний фіксований податок складає від 6 до 84 грн.
За словами Денісової, зміна розміру фіксованого податку дозволить додатково привабити до бюджету Пенсійного фонду 1,9 млрд. грн. за вісім місяців 2009 року.
Крім того, за словами міністра, при нарахуванні пенсії в 2009 році використовуватиметься коефіцієнт вартості одного року трудового стажу у розмірі 1,35 (тобто у 2009 році коефіцієнт буде збережений на рівні 2008 року).
«Ці два положення наберуть чинності 1 травня 2009 року», - повідомила Денісова.
Як повідомлялося раніше, вчора уряд зрівняв фізичних осіб і фізичних осіб-підприємців у сплаті внесків на державне пенсійне страхування
Від “Аратти”: розуміючи, що під час кризи надходження у пенсійний фонд закономірно зменшуються, а платити пенсії із чогось потрібно, ми тим не менше, знову мусимо зауважити, що дії уряду не можуть бути виключно у фіскальній площині.
Вчергове наголошуємо - це шлях в нікуди. Бо це закон природи: якщо щось береш, то треба щось віддати узамін. Інакше - джерело, звідки підживлюється система вичепається, або просто зникне. Кажучи мовою економістів, бізнес піде у тінь. Бо будь-які податки, це, насамперед, компроміс між владою і суспільством, яке цю владу утримує.
Отже, в ідеалі, аби збільшити доходи від податків і відрахувань до загальнодержавних фондів, потрібно створити умови, аби громадяни мали змогу чесною працею більше заробляти.
Ви скажете, що під час кризи, це - утопія. Аж ніяк. Бо в Україні немає кризи перевиробництва товарів і послуг. Навпаки, на внутрішньому ринку об'єктивно існує дефіцит. Дефіцит якісних товарів і послуг. Саме тому тримається зависокий попит на імпортні товари. Навіть ті, які без особливих зусиль і не менш якісно можна було б виробляти в Україні.
Проте, на жаль, ні урядовці, ні Президент цим не переймаються. Значно легше жити за принципом булгаківського Шарикова: забрать і подєліть.